اخبار فناوری

LendTech چیست؟ – مایفون مگ

Lendtech از ترکیب دو کلمه Lend (وام) و Technology (تکنولوژی) ساخته شده است. این فناوری وام دهی انقلاب عظیمی را در زمینه وام ایجاد کرده است. اگر تجربه ای در گرفتن وام دارید، از چالش های آن آگاه هستید. با ظهور لند تک که امکان دریافت وام و تسهیلات به صورت آنلاین را فراهم کرده است، فرآیند وام بسیار آسان شده و به صورت آنلاین و آفلاین انجام می شود.

در ادامه این مقاله توسط پی فا به Landtec چیست؟ > ما پرداخت می کنیم

لند تک چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، LendTech یکی از مهمترین حوزه های فین تک است و هدف آن ساده کردن سیستم وام دهی با اتصال وام دهندگان به وام گیرندگان است. اگر بخواهیم مفهوم آن را ساده‌تر بیان کنیم، در واقع لندتک با استفاده از فناوری‌های جدید، سرمایه‌ای را از سرمایه‌دار برای انجام کار جذب می‌کند و به متقاضی یا وام‌گیرنده عرضه می‌کند. این فناوری واسطه گری بانک ها را حذف کرده و روند اعطای وام را تسهیل کرده است. لندتک با پیروی از الگوریتم هوش مصنوعی، شرایط وام گیرنده و وام دهنده را بر اساس تایید نهایی ارزیابی می کند و در صورت تایید، وارد مرحله واگذاری وام به وام گیرنده می شود. این ارتباط مستقیم با افراد نه تنها باعث کاهش هزینه ها برای بانک ها و کاربران شده، بلکه قدرت خرید مشتریان را نیز افزایش داده است.

با توجه به تعریفی که از لند تک داشتیم به بررسی مزایای آن می پردازیم.

مزایای LendTech چیست؟

  • • سرعت بخشیدن به عملیات و صرفه جویی در زمان: از لحظه درخواست وام تا امضای درخواست، زمان بسیار کمی صرف می شود.
  • • بدون محدودیت جغرافیایی: دیگر لازم نیست وام دهندگان و متقاضیان وام در مکان مشخصی مانند بانک حضور داشته باشند.
  • • نرخ بهره کمتر: با توجه به حذف واسطه ها، امکان استفاده از شرایط و نرخ سود مناسب برای بانک ها و موسسات مالی فراهم می شود.
  • • هزینه ها را کاهش دهیدتکمیل شد: در مقایسه با سیستم سنتی که گران و دست و پا گیر بود، هزینه نهایی برای بانک ها، موسسات مالی و متقاضیان وام کاهش چشمگیری داشته است.
  • • روش بازپرداخت راحت و ساده: روش بازپرداخت ساده و سریع برای متقاضی مشخص شده است.

علاوه بر مزیت های ذکر شده می توان موارد زیادی را برای قدرت لندتک در نظر گرفت. به عنوان مثال، استفاده از هوش مصنوعی امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات بیشتر را فراهم می کند. در نتیجه، بررسی پیشینه و اعتبارسنجی نامزدها با امنیت و اطمینان بیشتری انجام می شود. مزیت دیگر دریافت وام ناچیز است که معمولا بانک ها آن را نمی دهند و از این طریق نیاز متقاضی برطرف می شود.

برای بدست آوردن بهترین درگاه پرداخت آنلاین در اسرع وقت کلیک کنید.

کاربرد لند تک در ایران و جهان

این راهکار که صنعت مالی را متحول کرده است با تامین مالی آسان و کم هزینه مورد توجه و استفاده استارتاپ ها، صنایع کوچک و مصرف کنندگان خرد قرار گرفته است. در ادامه به کاربرد لند تک در سراسر جهان و ایران خواهیم پرداخت.

  1. 1- بازار لند تک به طور کلی تحت تأثیر اینترنت و رشد فناوری، پذیرش و استفاده از آن توسط وام دهندگان است. طبق بررسی‌ها، آمریکای شمالی بیشترین تعداد لندتک را دارد و پس از آن آمریکای جنوبی، اروپا، آسیا (به دلیل اصلاحات و افزایش استارت‌آپ‌ها)، آفریقا و غیره قرار دارند.
  2. 2- بستر لند تک در ایران جدید و ناشناخته است، در سال های اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی در ایران، تعداد متقاضیان وام، نیاز به دریافت تسهیلات اقساطی افزایش یافته است. بنابراین، Lendtechs می تواند در استفاده از یک سیستم اعتبارسنجی دقیق و کاهش مسائل وام بسیار کارآمد باشد.
  3. 3- قبل از ظهور این فناوری در جهان، تجربه ای مشابه آن در ایران در قالب سیستم وام شخص به فرد متشکل از اعضای خانواده، دوستان و آشنایان تجربه شده بود. هر یک از این افراد ماهانه مبلغ مشخصی را به صندوق خاصی واریز می کند، سپس یکی از اعضا در قرعه کشی برنده می شود و کل مبلغ را به عنوان وام دریافت می کند. این روش تا زمانی که همه اعضا برنده شوند ادامه می یابد.

منبع: پی فا مگ

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا