اخبار فناوری

Vivo جزئیات دوربین سری X90 + نمونه تصاویر را اعلام کرد

Vivo و Zeiss سخت در حال توسعه فناوری دوربین برای گوشی های پرچمدار جدید سری X90 هستند. این سیستم از چندین قسمت تشکیل شده است که هر کدام وظایف خاصی دارند. هدف نهایی این سیستم ایجاد یک تصویر دیجیتالی است که کاملاً با آنچه چشم انسان در صحنه می بیند مطابقت داشته باشد. در رویداد اخیری که توسط Vivo برگزار شد، این شرکت آخرین فناوری‌های تصویربرداری و دوربین خود را که در سری X90 آینده استفاده خواهد شد، به نمایش گذاشت. این شرکت چینی همچنین چند نمونه از عکس های گرفته شده توسط یکی از اعضای این خانواده را به اشتراک گذاشته است.

جزئیات دوربین سری Vivo X90

این نسل از گوشی های پرچمدار Vivo بر دو حوزه اصلی تمرکز دارد که هنوز ثبت آنها برای گوشی های هوشمند دشوار است: عکاسی پرتره و عکاسی در شب. برخی از این فناوری‌ها توسط خود vivo توسعه داده شده‌اند، در حالی که برخی دیگر در همکاری با شریک تصویربرداری شرکت، Zeiss توسعه داده شده‌اند.

ما با سیستم نوری شروع می کنیم که از لنزها و پوشش های پیشرفته استفاده می کند و همچنین نسبت سیگنال به نویز حسگر تصویر را بهبود می بخشد. پس از آن، موتور بازیابی رنگ واقعی وظیفه تعیین تراز سفیدی مناسب را بر عهده دارد.

بعدی موتور کیفیت تصویر فوق‌العاده شفاف است، یک الگوریتم فوق‌العاده شفاف که از یک مدل لنز مجازی برای بازیابی تقریباً 35 درصد اطلاعات از دست رفته به دلیل نقص‌های نوری استفاده می‌کند. حالت چند فریمی برای بهبود کیفیت تصویر و دامنه پویا حتی بیش از پیش در دسترس است. این حالت مخصوصاً برای لنز پریسکوپ دوربین مفید است.

نمونه عکس گرفته شده توسط Vivo X90

نمونه عکس گرفته شده توسط Vivo X90

برای به دست آوردن یک تصویر واقعی از یک صحنه، سیستم باید محیط آن را درک کند. بنابراین این گوشی میزان روشنایی و دمای رنگ نور محیط را اندازه گیری می کند.

سیستم زیر به عکاسی پرتره اختصاص دارد و به سه قسمت تقسیم می شود. قسمت اول سعی می کند صحنه را درک کند و تا 103 نقطه از صورت را تشخیص دهد و ژست سوژه را در نظر بگیرد. دو بخش بعدی کار را تقسیم می کند. یکی روی سوژه اصلی تمرکز می کند و فیلترهای زیبایی یادگیری ماشینی را اعمال می کند، دیگری با تنظیم چندین صفحه (تار، تن، روشنایی و غیره) پس زمینه را تنظیم می کند.

سیستم اختصاصی دیگری نیز وجود دارد که برای عکاسی در نور کم استفاده می شود. اکنون حداکثر حساسیت دو برابر شده است و دوربین می تواند به ISO 102400 برسد. به گفته Vivo، این سیستم به اندازه کافی خوب است تا آسمان های پرستاره شب را بدون سه پایه یا نوردهی طولانی ثبت کند.

جزئیات دوربین سری Vivo X90

جزئیات دوربین سری Vivo X90

در مورد دوربین، ویوو ادعا می‌کند که سنسور مورد استفاده در پرچم‌دار نسل بعدی تا 77 درصد حساسیت نوری بیشتری نسبت به حسگر سفارشی ISOCELL CNG مورد استفاده در سری X80 دارد. vivo و Zeiss همچنین در حال توسعه یک لنز جدید 50 میلی متری پرتره هستند.

بیشتر پردازش ها توسط یک موتور شتاب دهنده جدید انجام می شود که به نظر می رسد جانشین ISP V1 باشد. این نرم افزار که توسط Vivo در داخل توسعه یافته است، یادگیری عمیق و وظایف پردازش تصویر را تسریع می بخشد و رویکردهای ISP سنتی را با راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی مدرن ترکیب می کند.

سخت افزار پردازش سفارشی نیز برای کار بر روی ویدئو طراحی شده است. SRAM سفارشی روی تراشه برای رسیدگی به تمام داده های لازم وجود دارد. در مقایسه با رم بدون تراشه، حالت جدید تاخیر کمتری دارد و انرژی کمتری مصرف می کند. به گفته ویوو، تراشه این شرکت اکنون می تواند 16.3 تریلیون عملیات در ثانیه (TOPS) در هر وات انجام دهد.

طراحی احتمالی Vivo X90

طراحی احتمالی Vivo X90

این فقط بینش، بصیرت، درون بینی این از سیستم دوربین سری جدید vivo X90 بود. این شرکت هنوز تاریخ معرفی این خانواده را اعلام نکرده است اما پیش بینی می شود سری جدید تا قبل از پایان سال جاری معرفی شود.

نظر شما در مورد سیستم دوربین سری جدید Vivo X90 چیست؟

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا