اخبار فناوری

AirPods Pro اپل می تواند به عنوان سمعک مقرون به صرفه و همچنین دستگاه های گران قیمت عمل کند.

مطالعه جدید نشان می دهد AirPods Pro می تواند به عنوان سمعک مقرون به صرفه عمل کند. به طوری که عملکرد آن شبیه سمعک های تخصصی با قیمت چندین برابر ایرپادهای اپل است.

عملکرد خوب AirPods Pro به عنوان یک سمعک

اعتقاد بر این است که اپل عملکرد سمعک را به عنوان یک هدف میان مدت برای AirPods به عنوان بخشی از تعهد خود به ویژگی دسترسی خود در نظر گرفته است و قبلاً گام هایی در این راستا برداشته است.

سمعک های مدرن دستگاه های پیچیده ای هستند که قادر به انجام کارهایی مانند فیلتر کردن محدوده فرکانس ناخواسته و تمرکز در جهات خاص هستند. اما این پیچیدگی هزینه دارد. یک سمعک معمولی میان رده چندین هزار دلار قیمت دارد که بهترین آن حدود 10000 دلار است که باعث ایجاد شکاف در بازار سمعک های سطح بالا و در عین حال مقرون به صرفه می شود.

این واقعیت بدان معنی است که بسیاری از کسانی که می توانند از سمعک بهره مند شوند، نمی توانند آن را بخرند. آمارها نشان می دهد که در بین افراد زیر 70 سال، از هر شش نفری که به یکی نیاز دارند، تنها یک نفر در واقع صاحب یکی از این دستگاه ها است.

با این حال، اپل علاقه دیرینه ای به عملکرد سمعک دارد. در سال 2013، برنامه MFi این شرکت گسترش یافت و به آیفون اجازه داد قابلیت‌های سمعک بلوتوث را اضافه کند. در سال 2018، iOS 12 ویژگی Live Listen را اضافه کرد و سال گذشته اپل Conversation Boost را برای AirPods Pro معرفی کرد که میکروفون را مستقیماً تقویت می کند تا بتوانید صدای فردی را که با شما صحبت می کند بهتر بشنوید.

عملکرد خوب AirPods Pro به عنوان یک سمعک

عملکرد خوب AirPods Pro به عنوان یک سمعک

گزارش بعدی نشان داد که این تنها شروع جاه طلبی های اپل در این زمینه است.

با این حال، در حالی که ممکن است چیزهای بیشتری از اپل بیاید، WSJ او به مطالعه‌ای اشاره می‌کند که نشان می‌دهد AirPods Pro فعلی اپل در حال حاضر با دستگاه‌های اختصاصی بسیار گران‌تر مقایسه می‌شود.

بر اساس تحقیقات منتشر شده در روز سه شنبه در مجله iScience، یک ویژگی تقویت صدا در AirPods Pro اپل ممکن است به بزرگسالان مبتلا به کم شنوایی خفیف تا متوسط ​​کمک کند تقریباً به شنیدن گفتار نیز کمک کند. این مطالعه دو نوع هدفون اپل را با دو سمعک شرکت های دیگر مقایسه کرد.

در مطالعه جدید، AirPods Pro استانداردهای FDA برای سمعک ها را برآورده نمی کرد. اما به گفته محققان، آنها صدا را همراه با برخی دستگاه های کمتر پیشرفته که به افراد کمک می کند بهتر بشنوند، تقویت کردند.»

این مطالعه بسیار کوچک بود، اما آزمایش عینی همچنین نشان داد که AirPods Pro چهار استاندارد از پنج استاندارد سمعک را برآورده می کند.

در یک تست صدا و وضوح مورد استفاده برای ارزیابی عملکرد سمعک‌های خاص، AirPods Pro در چهار دسته از پنج دسته استانداردهای تعیین شده را برآورده کرد، در حالی که AirPods 2 استانداردهای دو دسته را داشت.

Ying-Hui Lai، یکی از نویسندگان این مطالعه و استادیار مهندسی پزشکی در ملی تایوان یانگ مینگ چیائو تونگ، گفت: AirPods Pro از آستانه ایده آل برای سطوح سر و صدای داخل خانه فراتر می رود، که می تواند تشخیص صداهای ملایم تر را برای کاربران دشوارتر کند. و گفتار»

یکی از کارشناسان ادعا می کند که بزرگترین محدودیت دستگاه عمر باتری است، زیرا AirPods از میکروفون های آیفون استفاده می کند و بنابراین نیاز به اتصال دائمی بلوتوث دارد.

میشل دی استفانو، مدیر مرکز شنوایی شناسی شلی و استیون اینهورن در مرکز شنوایی و ارتباطات در نیویورک، گفت:

سمعک‌ها و سایر سمعک‌ها از میکروفون‌های داخلی برای دریافت صداهای محیطی استفاده می‌کنند، برخلاف AirPods که برای انجام این کار به تلفن یا دستگاه دیگری نیاز دارند.»

نظر شما در مورد عملکرد نسبتا مناسب AirPods Pro اپل به عنوان یک سمعک مقرون به صرفه چیست؟

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا