اخبار فناوری

باگ نمایشگر سامسونگ با آپدیت One UI 6.1 برطرف شد

پیش‌تر برای شما در مایفون مگ نوشته بودیم که باگ عجیب سامسونگ در آپدیت One UI 6.0 شاید برای شما گران تمام شود. این باگ مربوط به مشکل عملکرد جلوگیری از Burn-in یا سایه افتادن نمایشگر بود. خبر خوش این که با بررسی‌های ما در مایفون مگ، می‌توانیم به شما بگوییم که باگ نمایشگر سامسونگ با آپدیت One UI 6.1 برطرف شده است.

برطرف شدن باگ نمایشگر سامسونگ با آپدیت One UI 6.1

عملکرد مکانیسم جلوگیری از سایه افتادن یا Burn-in شدن نمایشگر، برای گوشی‌های هوشمند دارای نمایشگر OLED کاربرد دارد. به دلیل نداشتن نور پس‌زمینه در این نمایشگرها، پیکسل‌ها با ثابت ماندن طولانی مدت محتوا مشکل دارند. این باعث می‌شود که پس از مدتی، سایه آن محتوا روی نمایشگر بماند.

تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند برای این موضوع راه حلی دارند. این راه حل با جابه‌جاکردن محتوای ثابت، از مشکل مذکور جلوگیری می‌کنند. برای مثال محتوای نوار وضعیت بالای گوشی یا دکمه‌های ناوبری پایین آن هر چند ثانیه جابه‌جا می‌شوند.

سامسونگ در آپدیت One UI 6.0 یک باگ داشت که محتوای نوار وضعیت جابه‌جا نمی‌شد. در نتیجه خطر سایه افتادن وجود داشت.

حالا و با عرضه آپدیت One UI 6.1 این مشکل برطرف شده است. ما این موضوع را تست کردیم و نتیجه را به صورت ۳ تصویر متحرک (Gif) با شما به اشتراک می‌گذاریم:

همانطور که در تصاویر متحرک بالا می‌بینید، سامسونگ Galaxy S23 Ultra پس از دریافت آپدیت One UI 6.1 مشکل ثابت ماندن نوار وضعیت را برطرف کرده است.

شما می‌توانید ویدئو کوتاه این تست را از یوتوب مایفون مگ تماشا کنید:

🔴 تماشای ویدئو – Video Test 🔴

نحوه تست ما چطور بود؟

روش تست بسیار ساده بوده و شما هم می‌توانید روی موبایل خود انجام دهید:

۱- با فاصله هر چند ثانیه ۱ اسکرین شات از فضای نرم افزار ماشین حساب سامسونگ گرفتیم.

۲- با استفاده از نرم افزار ویرایش عکس گوگل به نام Snapseed دو اسکرین شات با فاصله زمانی حدود ۵۰ ثانیه را روی هم تطبیق دادیم یا اصطلاحا Overlay کردیم.

۳- نتیجه در تصاویر متحرک بالا مشخص است، محتوا جابه‌جا می‌شود و باگ One UI 6.0 در آپدیت جدید One UI 6.1 برطرف شده است.

پس با خیال راحت گوشی سامسونگ خود را به One UI 6.1 آپدیت کنید!

منبع: https://مایفون مگ.ir/2024/03/30/%D8%A8%D8%A7%DA%AF-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AA-one-ui-6-1-%D8%A8%D8%B1%D8%B7%D8%B1%D9%81-%D8%B4/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا