اخبار فناوری

Vivo امکان تبدیل گفتار به زبان اشاره را با یک برنامه اختصاصی ارائه می دهد

همزمان با روز جهانی شنوایی، ویوو اخیرا برنامه ترجمه زبان جدیدی را معرفی کرده است که می تواند گفتار کاربران را به زبان اشاره و متن در زمان واقعی تبدیل کند. این برنامه همچنین می‌تواند حرکات زبان اشاره را که افراد استفاده می‌کنند به متن یا زبان گفتاری ترجمه کند و راهی برای ارتباط با آن‌هایی که زبان اشاره را نمی‌فهمند ایجاد کند.

تبدیل گفتار به زبان اشاره در برنامه Vivo

به نقل از وب سایت گیزموچینبا کمک برنامه Vivo Sign Language Interpreter، افراد مبتلا به کم شنوایی نه تنها می توانند به طور مؤثرتری با خانواده و دوستان ارتباط برقرار کنند، بلکه می توانند غذا سفارش دهند، راحت تر خرید کنند و مانند کودکان زندگی عادی داشته باشند. برنامه جدید دارای چندین عملکرد از جمله تبدیل گفتار به متن، متن به گفتار، زبان نوشتاری به علامت و علامت به متن است.

در طول سال‌ها، فناوری تشخیص زبان اشاره با چالش‌های زیادی مانند ردیابی دقیق حرکات مفاصل انگشتان در یک فضای محدود، تشخیص جهت و جهت حرکت آنها، مدیریت نظم دستوری منحصر به فرد و عبارت‌های حذف شده از زبان اشاره، مواجه بوده است. و علائم متمایز که ظاهری مشابه حرکات زبانی دارند.

تبدیل گفتار به زبان اشاره در برنامه Vivo

تبدیل گفتار به زبان اشاره در برنامه Vivo

با این حال، تیم OrginOS با موفقیت بر این چالش ها غلبه کرده و پیشرفت های چشمگیری در فناوری تشخیص گفتار داشته است. برنامه Sign Language Interpreter در حال حاضر می تواند 1200 کلمه زبان اشاره را تشخیص دهد و با دقت بالای 80 درصد ترجمه کند.

در آینده، تیم توسعه OriginOS به کار بر روی برنامه و بهبود دقت آن ادامه خواهد داد. این شرکت قصد دارد به بهبود تشخیص زبان اشاره برای پوشش سطح 6 زبان چینی HSK ادامه دهد و عملکرد ترجمه برای سناریوهای استفاده بیشتر بهینه خواهد شد.

نظر شما در مورد اپلیکیشن تبدیل زبان اشاره به متن و بالعکس توسط شرکت vivo چیست؟

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا