اخبار فناوری

نتایج بنچمارک های اگزینوس ۲۲۰۰ گلکسی S23 FE نشان دهنده عملکرد قدرتمندتر نسبت به سری Galaxy S22 است

سامسونگ به تازگی گلکسی S23 FE را با دو تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ و اسنپدراگون ۸ نسل ۱ (با توجه به منطقه ای که عرضه می‌شود متفاوت است) معرفی کرده است. هم اکنون، نتایج بنچمارک های اگزینوس ۲۲۰۰ موجود در اس ۲۳ اف ای نشان می‌دهد که این تراشه عملکرد بهتری نسبت به نسخه موجود در سری Galaxy S22 دارد.

نتایج بنچمارک های Geekbench و AnTuTu نشان دهنده پیشرفت عملکرد اگزینوس ۲۲۰۰ است

پس از ماه‌ها شایعات، سامسونگ بالاخره هفته گذشته گلکسی S23 FE را معرفی کرد. این گوشی پریمیوم مقرون به صرفه، بنا به دلایلی، با دو تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۱ یا اگزینوس ۲۲۰۰ به دست کاربران می‌رسد. Exynos 2200 به واسطه به کارگیری در سری Galaxy S22 در سال گذشته، شناخته می‌شود. هم اکنون اما آزمایش هایی بر روی Galaxy S23 FE انجام شده تا عملکرد این چیپست سنجیده شود‌. با توجه به نتایج بنچمارک های اجرا شده بر روی گلکسی اس ۲۳ اف ای مجهز به اگزینوس ۲۲۰۰، این محصول نسبت به گلکسی اس ۲۳ بسیار بهتر عمل می‌کند.

نتایج بنچمارک Geekbench گلکسی اس ۲۲ اولترا

نتایج بنچمارک Geekbench گلکسی اس ۲۳ اف ای

گلکسی اس ۲۳ اف ای در بنچمارک Geekbench 6.2، موفق به کسب امتیاز تک هسته ای ۱۶۱۲ و امتیاز چند هسته ای ۴۰۰۵ شده است. برای مقایسه، با جستجو در پایگاه داده Geekbench، متوجه می‌شویم که گلکسی اس ۲۲ اولترا با Exynos 2200 امتیاز های ۱۲۶۹ و ۳۷۸۴ را ثبت کرده است. این اعداد نشان می‌دهند که عملکرد تراشه مذکور در Galaxy S23 FE حدود ۱۵ درصد بهبود یافته است.

نتایج بنچمارک AnTuTu گلکسی اس ۲۳ اف ای

این بهبود عملکرد در بنچمارک AnTuTu نیز مشاهده می‌شود. گلکسی اس ۲۳ اف ای در بخش CPU موفق به کسب امتیاز ۳۲۹,۱۶۵ شده و در بخش GPU نیز امتیاز ۴۳۷,۰۴۰ را ثبت کرده است. مانند گیک بنچ، این امتیازات نشان دهنده بهبود نسبت به سری گلکسی اس ۲۲ است. Galaxy S22 Ultra در بخش CPU بنچمارک AnTuTu موفق به ثبت امتیاز ۳۰۵,۰۶۹ و در بخش GPU موفق به کسب امتیاز  ۳۱۳,۵۲۲ می‌شود. عملکرد CPU کمتر از ۱۰ درصد بهبود یافته اما عملکرد GPU با جهش بزرگ ۳۰ درصدی همراه است.

تست های استرس نقطه ضعف Exynos 2200 را به ما نشان می‌دهند

همان‌طور که منبع این گزارش اشاره می‌کند، البته با وجود تمام این پیشرفت ها، اگزینوس ۲۲۰۰ همچنان در عملکرد تحت فشار مشکل داشته و در تست های استرس، عملکرد آن حدود ۲۵ درصد کاهش می‌یابد. در گلکسی اس ۲۲ اولترا با تحت فشار قرارگرفتن CPU و GPU تراشه این گوشی، عملکرد هر دو آن ها بیش از ۳۰ درصد کاهش می‌یابد. البته که باز هم در این زمینه، Galaxy S23 FE عملکرد بهتری دارد.

گلکسی S23 FE سامسونگ رسما معرفی شد

نظر شما درباره استفاده از Exynos 2200 در گلکسی اس ۲ اف ای چیست؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/10/11/%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%A8%D9%86%DA%86%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B3-%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B0-%DA%AF%D9%84%DA%A9%D8%B3%DB%8C-s23-fe/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا