اخبار فناوری

عمر باتری آیفون ۱۵ پرو مکس اپل مشخص شد: حتی پایین‌تر از آیفون ۱۳ پرو مکس؟!

چند روز پیش با هم ویدئو مقایسه عمر باتری آیفون ۱۵ پرو مکس اپل با رقبا را دیدیم. حالا نوبت به تست باتری سنتی GSMArena است. به تازگی عمر باتری آیفون ۱۵ پرو مکس اپل مشخص شده و حتی اعدادی پایین‌تر از آیفون ۱۳ پرو مکس را نشان می‌دهد.

عمر باتری آیفون ۱۵ پرو مکس

آغاز عملکرد درخشان اپل در بحث عمر باتری را می‌توان به سری iPhone 13 نسبت داد. جایی که عمر باتری آیفون ۱۳ پرو مکس واقعا جذاب بود. پس از آن عمر باتری آیفون ۱۴ پرو مکس با عملکردی مشابه در تست‌ها اما کمی خروجی کمتر در دنیای واقعی ارائه شد.

حالا و در iPhone 15 Pro Max با وجود باتری بزرگتر و تراشه ۳ نانومتری Apple A17 Pro که طبیعتا باید کم‌مصرف‌تر باشد اما عقب‌گرد ثبت می‌شود، هر چند یک عقب‌گرد کوچک!

عمر باتری آیفون ۱۵ پرو مکس

عمر باتری آیفون ۱۵ پرو مکس

مفایسه عمر باتری آیفون ۱۵ پرو مکس با رقبا

مفایسه عمر باتری آیفون ۱۵ پرو مکس با رقبا

همانطور که در نتیجه کلی و نمودار مقایسه با رقبا می‌بینید، باتری آیفون ۱۵ پرو مکس چه در تست مکالمه، چه پخش ویدیو و چه امتیاز کلی نسبت به نسل‌های قبلی عملکرد پایین‌تری دارد اما نه به صورت دراماتیک. در بحث وبگردی با Wi-Fi اما از هر دوی آن‌ها بهتر بوده و یک رشد قابل توجه تقریبا ۴ ساعتی نسبت به آیفون ۱۳ پرو مکس دارد.

به این صورت باید گفت که کلیت عمر باتری iPhone 15 Pro Max مشابه نسل‌های قبلی است اما به آن‌ها نمی‌رسد.

سرعت شارژ شدن باتری آیفون ۱۵ پرو مکس

سرعت شارژ شدن باتری آیفون ۱۵ پرو مکس

سرعت شارژ شدن باتری آیفون ۱۵ پرو مکس

همانطور که می‌بینید، از نظر سرعت شارژ جایی بین ۱۴ پرو مکس و ۱۳ پرو مکس می‌ایستد. در مدت ۳۰ دقیقه تنها ۴۶ درصد باتری شارژ خواهد شد. این عملکرد مشابه رقیب کره‌ای‌اش است اما اکثر چینی‌ها در کمتر از این مدت به ۱۰۰ درصد شارژ می‌رسند.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید که عملکرد باتری مدل پرو مکس سری آیفون ۱۵ چطور است؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/09/29/%D8%B9%D9%85%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%DB%B1%DB%B5-%D9%BE%D8%B1%D9%88-%D9%85%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5-%D8%B4%D8%AF-%D8%AD/

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا