اخبار فناوری

عمر باتری آیفون ۱۵ اپل مشخص شد: پیشرفت نسل به نسل جذاب

هر چند مدل پایه آیفون ۱۴ نسبت به آیفون ۱۳ ارتقا تراشه نداشت اما عمر باتری آن بهتر شده بود. امسال با ارتقا تراشه مدل پایه آیفون ۱۵ نسبت به هر دوی آن‌ها، عمر باتری خیلی خوبی را برای این دستگاه شاهد هستیم. در حقیقت اگر از آیفون ۱۲ به آیفون ۱۵ را نگاه کنیم، مدت زمان پخش ویدیو و وبگردی تقریبا ۷۰ بهبود پیدا کرده که یک رکورد قابل توجه است.

عمر باتری آیفون ۱۵ اپل

حجم باتری آیفون ۱۵ برابر ۳۳۴۹ میلی‌آمپری تخمین زده می‌شود. این کمی بزرگتر باتری ۳۲۷۹ میلی‌آمپری آیفون ۱۴ است اما نه آنقدری که بخواهد تفاوت بزرگی را سبب شود. برای مرجع بد نیست که حجم باتری آیفون ۱۳ را که برابر ۳۲۴۰ میلی‌آمپر است را نیز یادآوری کنیم.

تست باتری iPhone 15 اپل در مقابل نسل‌های قبلی‌ش به قرار است:

تست باتری آیفون ۱۵

تست باتری آیفون ۱۵

مقایسه عمر باتری آیفون ۱۵ با رقبا

مقایسه عمر باتری آیفون ۱۵ با رقبا

همانطور که می‌بینید، آیفون 15 می‌تواند امتیاز کلی ۹۸ را کسب کند. هر چند این امتیاز نسبت به ۱۰۱ ساعت گلکسی اس ۲۳ مدل پایه کمتر است اما مدت زمان پخش ویدئو بیش از ۲۱ ساعت و وبگردی نزدیک به ۲۱ ساعت آن نه تنها نماینده سامسونگ را، بلکه نسل‌های قبلی خودش را هم کاملا پشت سر می‌گذارد.

اگر روند بهبود عمر باتری آیفون ۱۲ تا آیفون ۱۵ (در مدل‌های پایه) را مقایسه کنیم، مثلا می‌توان گفت که وبگردی هر سال ۲ ساعت ارتقا پیدا کرده و از حدود ۱۲ ساعت در آیفون ۱۲ به حدود ۲۱ ساعت در آیفون ۱۵ رسیده است.

مدت زمان شارژ شدن باتری iPhone 15 چقدر است؟

آیفون ۱۵ به مانند دیگر آیفون‌های موجود از فناوری شارژ سریع خاصی استفاده نمی‌کند. این دستگاه هم مشابه مدل‌های قبلی آیفون می‌تواند تا توان ۲۰ وات و از طریق استاندارد Power Delivery یا PD شارژ شود.

همانطور که می‌بینید در مدت ۳۰ دقیقه تا ۵۸ درصد این باتری شارژ خواهد شد. این حنی ۱ درصد سریع‌تر از گلکسی اس ۲۳ است و دلیل اصلی به آن حجم باتری کمتر iPhone 15 نسبت به Galaxy S23 مربوط می‌شود.

طی یک ساعت اول ۸۵ درصد باتری شارژ می‌شود اما ۱۵ درصد نهایی حدود ۵۰ دقیقه زمان نیاز دارد تا شارژ شود! دلیل آن است که پس از ۹۵ درصد این دستگاه فقط با توان ۴ وات شارژ می‌شود.

این سبب می‌شود که مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰ آیفون ۱۵ حدود ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه است.

آیفون 15 از شارژ بی سیم MagSafe تا 15 وات و شارژ بی سیم Qi معمولی تا 7.5 وات پشتیبانی می کند. همچنین از طریق پورت جدید Type-C تا 4.5 وات شارژ سیمی معکوس نیز وجود دارد.

نظر شما درباره عملکرد آیفون ۱۵ در تست باتری چیست؟

عمر باتری آیفون ۱۵ پرو مکس اپل مشخص شد: حتی پایین‌تر از آیفون ۱۳ پرو مکس؟!

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/10/01/%D8%B9%D9%85%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%DB%B1%DB%B5-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5-%D8%B4%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D9%86/

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا