اخبار فناوری

Vivo به زودی iQOO را با نام تجاری خود ادغام می کند تا هزینه ها را کاهش دهد.

غول گوشی‌های هوشمند چینی ویوو قصد دارد برند فرعی محبوب iQOO خود را در کسب‌وکار اصلی خود ادغام کند که می‌تواند به شرکت در افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ها کمک کند. بر اساس گزارش اخیر 36 کرونVivo و iQOO منابع زیادی مانند تحقیق و توسعه، زنجیره تامین و تدارکات رسانه را در گذشته به اشتراک گذاشته‌اند، اما به طور مستقل در زمینه‌هایی مانند برنامه‌ریزی، استراتژی رسانه‌ای و تجارت الکترونیک فعالیت کرده‌اند.

ادغام iQOO با Vivo

حرکت جدید شامل ادغام تیم‌های تجاری و برند آنلاین iQOO با تیم‌های موجود Vivo است، اگرچه مشخص نیست که آیا iQOO واحد تجاری جداگانه‌ای را حفظ خواهد کرد یا خیر. به گفته یک منبع Vivo، مدیریت قبلاً در مورد امکان حذف فروشگاه های مستقل iQOO نیز بحث کرده است.

طبق آخرین داده‌های CINNO Research، پنج برند برتر گوشی‌های هوشمند در بازار چین همگی رشد منفی را در ژانویه تجربه کردند که از 4.2% تا 23.5% کاهش نسبت به سال قبل متغیر بود. در همین حال، تنها کاهش فروش شیائومی کمتر از کاهش کلی بازار گوشی های هوشمند بود. Oppo، Honor و Vivo همگی با کاهش 13.5 درصدی، 19.2 درصدی و 23.5 درصدی در فروش مواجه شدند. Vivo (به استثنای iQOO) در حال حاضر پنجمین تولید کننده بزرگ در بازار گوشی های هوشمند چین است.

ادغام iQOO با Vivo

ادغام iQOO با Vivo

ادغام iQOO در عملیات Vivo می تواند به شرکت کمک کند تا منابع خود را تثبیت کند و موقعیت رقابتی خود را در بازار بهبود بخشد. با این حال، باید دید که این موضوع چه تاثیری بر استراتژی محصول و برند این دو شرکت خواهد داشت. Vivo و iQOO هنوز به طور رسمی به این گزارش ها پاسخ نداده اند.

این روزها انتشار گزارش هایی مبنی بر ادغام یا حذف زیربرندهای سازنده گوشی های هوشمند با شرکت های اصلی آنها مشکل جدیدی نیست. در هفته های اخیر، تعطیلی ها گزارش شده است بخش تلفن های بازی Lenovo Legion ما همچنین کوسه سیاه شیائومی بوده‌ایم و این روند قرار است در آینده با کاهش فروش گوشی‌های هوشمند ادامه یابد.

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا