اخبار فناوری

USB TYPE-C مورد تایید اتحادیه اروپا به عنوان یک درگاه شارژ جهانی

انحصار باعث ایجاد تنوع می شود و تنوع باعث سردرگمی کاربران می شود. موضوع ادغام پورت های شارژ گوشی های هوشمند موضوع جدیدی نیست و مدت هاست موضوع بحث های بسیاری بین اپل و اشخاص حقوقی بوده است. اکنون که USB TYPE-C توسط اتحادیه اروپا به عنوان درگاه شارژ جهانی تایید شده است، احتمال استفاده از این نوع پورت در آیفون های اپل بیشتر خواهد شد. با مایفون مگ با من بودن.

USB TYPE-C مورد تایید اتحادیه اروپا

کمیته بازار داخلی و حمایت از مصرف کننده پارلمان اروپا پیشنهادی را برای پذیرش رابط USB Type-C به عنوان استاندارد جهانی برای شارژ دستگاه های فروخته شده در اتحادیه اروپا تصویب کرده است. در بروکسل، آنها در مورد تغییر قانون برای استاندارد کردن کانکتورها برای شارژ دستگاه های الکترونیکی مختلف بحث کردند. مانند استفاده از USB Type-C، Micro-USB و حتی پورت Lightning.

اعضای کمیته با این شرط موافقت کردند که همه گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، دوربین‌های دیجیتال، گوشی‌ها و هدفون‌ها، کنسول‌های بازی قابل حمل و بلندگوهای قابل حمل فروخته شده در کشورهای اتحادیه اروپا باید دارای یک پورت شارژ مشترک باشند. استثنائات، دستگاه های کوچکی مانند ساعت های هوشمند، نوارهای تناسب اندام و سایر گجت ها خواهند بود که به دلیل اندازه آنها قادر به استفاده از کانکتور USB Type-C نخواهند بود که نیاز به قانون ویژه جدیدی دارد.

تأیید USB TYPE-C

برای پذیرش USB Type-C به عنوان استاندارد جهانی شارژ، 43 نماینده پارلمان اروپا رای موافق و دو رای مخالف دادند. گام بعدی در این زمینه تدوین و تصویب قانون مناسب خواهد بود. انتظار می رود این قانون در ماه می در جلسه عمومی عادی پارلمان اروپا به طور رسمی اجرا شود. فرض بر این است که انتقال به استاندارد اتصال شارژ جهانی مدتی طول خواهد کشید. بنابراین، این قانون قبل از سال 2024 لازم الاجرا خواهد شد، علاوه بر این، فناوری های شارژ بی سیم تا سال 2026 در اتحادیه اروپا جهانی می شود.

اروپا USB TYPE-C را به عنوان پورت شارژ جهانی تایید می کند

توانایی استفاده از استاندارد شارژ جهانی با بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی مختلف به این معنی است که مصرف‌کنندگان مجبور نیستند هر بار که دستگاه جدیدی خریداری می‌کنند کابل یا شارژر جدیدی بخرند. طبق اعلام اتحادیه اروپا، افزایش سالانه زباله های الکترونیکی به صورت یک شارژر 11 تا 13 هزار تن است.

بعلاوه، کمیسیون اروپا تخمین می زند که استفاده از قانون شارژ جهانی 250 میلیون یورو در سال برای مصرف کنندگان اروپایی صرفه جویی می کند. علاوه بر دستورالعمل‌های جدید، نمایندگان پارلمان اروپا همچنین می‌خواهند دستگاه‌ها بر اساس میزان انرژی که می‌توانند عرضه کنند به وضوح برچسب‌گذاری شوند. در واقع، همیشه برای کاربران واضح نیست و می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

مطابق با GizChinaآنها همچنین می خواهند یک برچسب واضح روی بسته بندی محصول ببینند، خواه شارژر در جعبه وجود داشته باشد یا نه. علاوه بر این، نمایندگان پارلمان اروپا از کمیسیون اروپا می خواهند تا یک استراتژی شارژ بی سیم را تا پایان سال 2026 ارائه کند تا از حداقل سازگاری بین استانداردهای مختلف شارژ بی سیم اطمینان حاصل شود.

این تلاشی برای جلوگیری از پراکندگی بازار و همچنین کاهش ضایعات الکترونیکی و تلاش برای جلوگیری از اجبار مصرف کنندگان به رعایت استانداردهای صورتحساب خاص خواهد بود. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا اتحادیه اروپا در نهایت می تواند تمام تولیدکنندگان موبایل و تبلت به خصوص اپل را متقاعد کند که از پورت USB TYPE-C استفاده کنند؟ اگر چنین قانونی وضع می شد، چه مشکلاتی برای اپل ایجاد می شد؟ به نظر شما آیا این قانون واقعاً به نفع مصرف کنندگان خواهد بود؟

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا