اخبار فناوری

TSMC ساخت تراشه 2 نانومتری را در پایان سال 2024 آغاز خواهد کرد

New News گزارش می دهد که TSMC (شرکت تولید نیمه هادی تواین) در سال 2024 تولید تراشه های فرآیندی 2 نانومتری را آغاز خواهد کرد. اما چرا این موضوع اهمیت دارد؟ بسیاری از مردم از فناوری های مورد استفاده در گوشی های هوشمند یا سایر لوازم الکترونیکی مصرفی بی اطلاع هستند. به عنوان مثال، اکثر مشتریان هنگام خرید یک گوشی هوشمند جدید فقط به چند ویژگی واضح نگاه می کنند. آنها ممکن است ندانند که پردازنده دستگاه از چه فرآیندی استفاده می کند یا از چه شرکتی ساخته شده است. یا مثلا سرعت شارژ باتری را پشتیبانی می کند یا مشخصات سنسور دوربین چیست. شاید اکثریت قریب به اتفاق خریداران فقط آنچه را که فروشندگان در تیزرهای تبلیغاتی قرار می دهند در نظر می گیرند. اما برای تصمیم گیری بهتر برای خرید، باید مشخصات بیشتری را بدانید. اما چرا؟

این روزها، عبارت بالا می تواند برای بسیاری از شما معنی زیادی داشته باشد. زیرا بسیاری از شما که کاربران Tranjai را دنبال می کنید احتمالاً می دانید که یک تصمیم ساده برای انتخاب یک سازنده تراشه کوالکام، دو سال کار این شرکت را کنار می گذارد. بنابراین برای شما مهم است که بدانید چه فرآیند تولیدی در تراشه های پرچمدار فعلی استفاده می شود؟ یا مهم است که بدانیم فرآیند تولید در 4 نانومتر به چه معناست. در هر صورت، ما اینجا هستیم تا بگوییم در بهترین حالت، فرآیند تولید انبوه 2 نانومتری تراشه‌های TSMC تا سال 2024 آغاز نخواهد شد.

TSMC ساخت تراشه 2 نانومتری را در پایان سال 2024 آغاز خواهد کرد

تولید با فرآیند 2 نانومتری پیچیدگی های خاص خود را دارد

قبل از شروع تولید، شرکت ها نیاز به ساخت کارخانه های تولید جدید دارند و پس از آن باید چندین بررسی از زوایای مختلف داشته باشند. مهمترین آنها مربوط به حفاظت از محیط زیست است. به نظر می رسد TSMC طرحی برای ساخت نیروگاه 2 نانومتری برای بررسی ارائه کرده است. بنابراین اگر این اتفاق نیفتد، این شرکت در نیمه اول سال آینده ارزیابی های زیست محیطی را تصویب خواهد کرد. تنها در این صورت است که شرکت می تواند ساخت کارخانه را آغاز کند. در نتیجه، انتظار می رود فاز اول ساخت این تراشه های پیشرفته تا پایان سال 2024 به پایان برسد.

لیتوگرافی 2 نانومتری TSMC پیشرفت های قابل توجهی را ارائه می دهد

اواخر سال گذشته، TSMC رسما برنامه‌های خود را برای توسعه کارخانه Zhongke اعلام کرد. این کارخانه نزدیک به 95 هکتار مساحت دارد. انتظار می رود کل سرمایه گذاری حدود 26.97 تا 33.71 میلیارد دلار باشد. در واقع در این مرحله از فاز اولیه بیش از 4500 شغل جدید ایجاد خواهد شد.

جالبتر اینکه این شرکت برنامه های آتی نیز دارد. منظور ما این است که با توجه به مساحت کارخانه جدید و بودجه سرمایه گذاری، مشخص می شود که خط تولید یک نانومتری نیز می تواند در همان مکان مستقر شود.

منبع در زمان تولید آزمایشی گفته شد فرآیند 2 نانومتری TSMC، باید تا پایان سال 2024 صبر کنیم. اما پس از آن، احتمالاً این شرکت بتواند تولید انبوه را در اوایل سال 2025 آغاز کند. ممکن است اپل همچنان اولین مشتری TSMC باشد. شما چی فکر میکنید؟

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا