اخبار فناوری

Techno Eagle Eye به عنوان اولین لنز پریسکوپی دوگانه با ردیابی خودکار اشیا معرفی شد.

در حالی که دوربین‌های گوشی‌های هوشمند از نظر کیفیت کلی، اندازه سنسور و قابلیت‌های زوم پیشرفت زیادی کرده‌اند، تثبیت‌کننده تصویر همچنان بیشترین مشکل را دارد. در همین حال، هر ساله شاهد پیشرفت هایی از سوی شرکت های بزرگ فناوری هستیم. شرکت نه چندان معروف اندرویدی Tecno به تازگی فناوری Eagle Eye را معرفی کرده است که در واقع یک لنز دو منشوری با ردیابی خودکار اشیا است.

لنز فنی Eagle Eye

Tecno قصد دارد این شکاف را با آنچه که ادعا می کند اولین لنز پریسکوپ دو منشوری صنعت با قابلیت ردیابی فیزیکی و قابلیت تصویربرداری بلادرنگ است، پر کند.

در همین راستا، تکنو به تازگی از فناوری Eagle Eye Lens خود رونمایی کرده است. مجموعه‌ای از لنزها که از دو منشور برای ردیابی و عکاسی از یک جسم متحرک استفاده می‌کنند و در عین حال لرزش دست را کاهش می‌دهند. این سیستم قول می دهد که تصویر یا ویدیوی پایدارتری نسبت به لنزهای تله فوتو استاندارد با OIS تولید کند.

لنز فنی Eagle Eye

لنز فنی Eagle Eye

تکنو در اطراف تکنولوژی جدید خود توضیح داده شده :

منشورهای چرخشی دوگانه داخلی لنز با ارائه ردیابی و عکسبرداری با هوش مصنوعی واقعی، زاویه تثبیت فوق العاده ای را فراهم می کند که می تواند تا 6 درجه در محورهای مثبت و منفی جابجا شود. هر دو منشور را می توان به صورت تک محوری 8 درجه +/- یا +/- 10 درجه کج کرد و یک محدوده شیب تک محوری ترکیبی +/- 16 درجه کوتاه و +/- 20 درجه طول برای تصویر ایجاد می کند و به آنها امکان می دهد به طور هوشمند اجسام متحرک را ردیابی کنند. در تصویر»

در نتیجه، یک جسم متحرک به طور دائم مرکز میدان دید تله فوتو را اشغال می کند. از سوی دیگر، بسیاری از بهترین گوشی های اندرویدی از فناوری دیجیتال برای نگه داشتن سوژه در مرکز کادر استفاده می کنند.

Tecno می‌گوید که این لنز با تثبیت‌کننده اپتیکال تصویر پشت سر هم کار می‌کند تا تصویری واضح از یک سوژه متحرک ارائه دهد. این حالت هنگام عکسبرداری از رویدادهای ورزشی مانند مسابقات F1 مفید است.

جیمی هسو، معاون مرکز تحقیق و توسعه Tecno Imaging، در مورد این فناوری جدید اظهار نظر می کند:

لنز Eagle Eye می تواند مشکل میدان دید محدود لنزهای تله فوتو را هنگام ضبط ویدیوهای ورزشی مانند مسابقات F1 حل کند. به‌علاوه، تجهیزات پیشرفته می‌توانند حرکت سریع اتومبیل‌های مسابقه را به دقت نظارت، شناسایی و ثبت کنند.»

Tecno امیدوار است از این لنز در گوشی های هوشمند آینده خود استفاده کند که به زودی معرفی خواهد شد. با این حال، این شرکت می‌گوید که مجوز این سیستم را به تولیدکنندگان دیگر نمی‌دهد، به این معنی که با توجه به در دسترس بودن محدود تلفن‌های Tecno، فناوری جدید دوربین برای همه در دسترس نخواهد بود.

نظر شما در مورد فناوری لنز چشمی Techno Eagle چیست؟

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا