اخبار فناوری

40 میلیون دلار برای راه اندازی خط تولید Sam و GPlus هزینه شده است

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با بیان اینکه 70 درصد لوازم خانگی مصرفی در کشور تولید داخل است ، اذعان داشت: شرکت های ایرانی جایگزین سامسونگ و ال جی در ایران 40 میلیون دلار برای راه اندازی خط تولید خود هزینه کرده اند.

عباس هاشمی در گفت وگو با صدای نیوز ، در مورد وضعیت تولید لوازم خانگی در ایران صحبت کرد و گفت: در حال حاضر سام الکتریک با تولید تلویزیون و جاروبرقی و توسعه یخچال ، فریزر و ماشین لباسشویی جایگزین سامسونگ در ایران شده است. به محصولات LG نیز توسط برند GPlus تولید و عرضه می شوند. »

وی با بیان اینکه این شرکت ها در حال حاضر حدود 40 میلیون دلار در بحث ماشین آلات و تجهیزات سرمایه گذاری کرده اند ، به اطلاعیه سال 1995 وزارت صمت اشاره کرد و گفت:

از سال 1995 ، وزارت صمت نامه ای به ال جی و سامسونگ ارسال کرده و از آنها خواسته است تا بخش های تحقیق و توسعه ، بازاریابی و ماشین آلات خود را در ایران ایجاد کنند و بنابراین سرمایه گذاری در ایران را آغاز کرده است. “

به گفته هاشمی ، پس از تحریم ها و خروج از ایران ، این شرکت های جایگزین ، سامسونگ و ال جی ، بسیاری از محصولات خود را از ایران عرضه می کنند ، اما یخچال به دلیل وزن زیاد در بین این محصولات نیست. بنابراین مذاکراتی با شرکت های چینی که تامین کننده ال جی و سامسونگ بوده اند انجام شده و آنها مستقیماً با آنها همکاری می کنند.

وی با رد مونتاژ لوازم خانگی تولیدی ، چنین اظهاراتی را آزار صنعت کشور دانست و خاطرنشان کرد: پیشرفته ترین خط تولید یخچال فریزر در حال حاضر در ایران فعال است که با همکاری تامین کنندگان و مشاغل دانش بنیان فعالیت می کند.

هاشمی 70 درصد لوازم خانگی مصرفی کشور را تولید داخل دانست و گفت: گمرک اجازه واردات 100 درصد قطعات لوازم خانگی را نمی دهد.

به گفته وی ، واردات قطعات لوازم خانگی همچنان ادامه دارد زیرا صفر تا صد محصول در ایران ساخته نمی شود. بیشتر واردات از صنایع کوچک و پیچیده لوازم خانگی مانند قهوه ساز یا تلویزیون انجام می شود.

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا