اخبار فناوری

ویدئو مقایسه آپدیت HyperOS شیائومی با MIUI 14 : اندروید ۱۴ در مقابل نسل قبل

پس از آن‌که با هم ویدئو ۱۴ قابلیت جدید آپدیت اندروید ۱۴ شیائومی را دیدیم و با HyperOS آشنا شدیم، حالا وقت یک مقایسه مورد انتظار است. بیاید با هم ویدئو مقایسه آپدیت HyperOS شیائومی با MIUI 14 را تماشا کنیم و ببینیم آپدیت اندروید ۱۴ این شرکت در مقابل نسل قبلی چطور عمل می‌کند؟

مقایسه آپدیت HyperOS شیائومی با MIUI 14

شاید اگر شیائومی تصمیم نمی‌گرفت برند MIUI را کنار بگذارد، باید آپدیت جدید را با اسم MIUI 15 دریافت می‌کردیم اما اینطور نشد و چینی‌های نارنجی‌پوش اسم رابط کاربری جدید خود را که برمبنای اندروید ۱۴ توسعه داده شده، HyperOS گذاشتند.

طبیعتا در نگاه اول نمی‌توان گفت که HyperOS خیلی با نسل‌های قبلی MIUI متفاوت است اما ویژگی‌های قابل توجهی دارد که آن را از نسل قبلی خود متمایز و کاراتر می‌کند.

ما در این ویدئو کوتاه به ۷ تفاوت برجسته بین HyperOS و MIUI 14 پرداختیم. قطعا تقاوت‌های بیشتری هم وجود دارد اما فکر می‌کنیم این هفت مورد می‌تواند قابل‌توجه‌ترین‌ها باشد:


پس از آن که ویدئو مقایسه را با هم تماشا کردیم، بیاید لیست ۷ تفاوت بین هایپراواس و می‌یو‌آی ۱۴ را با هم مرور کنیم:

  1. ۱- فونت فارسی جدید
  2. ۲- انیمیشن‌های جدید و روان‌تر
  3. ۳- صفحه قفل قابل شخصی سازی
  4. ۴- کنترل سنتر جدید
  5. ۵- نرم افزار دوربین جدید
  6. ۶- تغییر طراحی نرم‌افزارهای پیش‌فرض برای استفاده راحت‌تر با یک دست
  7. ۷- منو ویجت‌های جدید
مقایسه HyperOS با MIUI 14 شیائومی

مقایسه HyperOS با MIUI 14 شیائومی

نظر شما چیست؟ آیا شیائومی با آپدیت اندروید ۱۴ توانسته به خوبی عمل کند؟

 پیش از پایان ذکر ۲ نکته الزامی است. اول این‌که این آپدیت غیررسمی و رام پورت شده مدل بالاتر بود. در نتیجه شاید برخی قابلیت‌ها به صورت کامل در دسترس ما نبوده باشد. موضوع دوم نیز آن است که این رام چین HyperOS بود. پس احتمال دارد که نسخه گلوبال آن کمی با این متفاوت باشد.

شما می‌توانید ۱۴ قابلیت آپدیت اندروید ۱۴ شیائومی را از این ویدئو تماشا کنید:

کدام یک از این قابلیت‌ها برای شما جذاب‌تر بود؟ شما همچنین می‌تواند ۱۴ قابلیت آپدیت اندروید ۱۴ سامسونگ را از اینجا تماشا کنید:منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/11/26/%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%A2%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AA-hyperos-%D8%B4%DB%8C%D8%A7%D8%A6%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-miui-14-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا