اخبار فناوری

نمایشگاه کار، پل ارتباطی مستقیم بین شرکت‌ها و افراد است

سیزدهمین دوره نمایشگاه کار با مشارکت دانشگاه صنعتی شریف، جا‌ب‌ویژن و شرکت باما کار شریف برگزار شد. این نمایشگاه به‌منظور ایجاد اشتغال، ارتباط مستقیم صنعت و دانشگاه‌ها و همچنین نهاد‌های مربوطه، برای عرضه فرصت‌های شغلی به فارغ التحصیلان، در سالن تربیت‌بدنی استاد جباری به مدت سه روز برگزار شد.

در این دوره از نمایشگاه، بیش از ۴۰ شرکت حضور داشته و با ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه‌های فنی و مهندسی، مدیریت و بازاریابی، مالی، هنر و گرافیک، علوم ارتباطات و موقعیت‌های شغلی وابسته به علوم پزشکی و تجربی، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفتند.

مقداد ولایی، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل جاب ویژن در خصوص نمایشگاه کار ایران و نمایشگاه کار شریف توضیح داد: «نمایشگاه کار ایران تاکنون در پنج دوره در سطح ملی برگزار شده است. علاوه بر استقرار بالای ۱۰۰ شرکت، فضای منتورشیپ و کارگاه‌های آموزشی با حضور متخصصین جهت مشاوره به افراد برقرار است. نمایشگاه کار ایران و نمایشگاه کار شریف یک‌ بار در سال برگزار می‌شود. نمایشگاه کار ایران نیز به زودی در دی ماه برگزار خواهد شد.»

مدیرعامل جاب ویژن در خصوص اهداف برگزاری این نمایشگاه بیان کرد:« این نمایشگاه به‌منظور ایجاد بستری برای تعامل مستقیم بین شرکت‌های استقرار یافته و افراد، همچنین فراهم کردن فرصت برای آشنایی و شناخت مستقیم است. همچنین در این فضا، کسب‌وکارها و شرکت‌ها می‌توانند به ارائه ویژگی‌ها و ارزش‌های افزوده‌ای که ایجاد می‌کنند بپردازند و به صورت مستقیم در بحث آینده شغلی و تضمین آن، با کارجویان ارتباط برقرار کنند. تعامل بی‌واسطه و مستقیم افراد با بخش منابع انسانی شرکت‌ها، کارشناسان و مدیران مربوطه، منجر به ارتقای ارتباطات و جذب بهتر می‌شود. این امکان فراهم می‌شود تا شرکت‌کنندگان بیشتر با فرآیندهای کاری و اهداف شرکت‌ها آشنا شوند.»

او ادامه داد: «همچنین، برای افراد در جستجوی کار، این نمایشگاه فرصتی مناسب برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در مورد فضای کار و فرصت‌های شغلی ارائه می‌دهد. از طریق مشاهده تقاضا و نیازهای شغلی، افراد می‌توانند به بهبود مهارت‌ها و توانایی‌های خود بپردازند. در هنگام ارسال رزومه، تعامل مستقیم با کارشناسان مربوطه فرصتی برای ارائه مشخصات و توضیحات بیش‌تر از سوابق کاری افراد فراهم می‌کند. این ارتباط مستقیم می‌تواند به بهترین شکل ممکن با کمترین زمان و هزینه انجام شود.»

او در مورد جنبه آموزشی نمایشگاه کار گفت: «علاوه بر بازدید از غرفه‌های شرکت‌ها و کسب‌وکارها، کارگاه‌های آموزشی به صورت کاملن رایگان برگزار شده است. در این سه روز ۲۰ کارگاه آموزشی با حضور مدیران شرکت‌ها و کسب‌وکارها در خصوص مسیر شغلی به شرکت‌کنندگان ارائه شده است.»

جذب ۴ هزار نفر در بازار

والایی در خصوص آمار جذب نیرو در جاب‌ویژن و نمایشگاه کار مطرح کرد: «بر اساس برآورد‌های ما، در دوره‌های اخیر نمایشگاه‌ کار، حدود چهار هزار نفر موفق به استخدام شدند. در حال حاضر، بیش از ۴۰ هزار فرصت شغلی فعال از طریق جاب‌ویژن در کشور وجود دارد و نمایشگاه کار به عنوان یک رویداد سه روزه با مقیاس کوچک‌تر، فرصتی مناسب برای برقراری ارتباطات مستقیم بین افراد و شرکت‌ها فراهم می‌کند. همچنین با توجه به آمارهای جاب ویژن در سال ۱۴۰۱، بیش از ۵۰ هزار نفر موفق به یافتن شغل جدید از طریق این پلتفرم شده‌اند و ما در تلاش هستیم تا این عدد در سال ۱۴۰۲ را به بیش از ۱۰۰ هزار نفر افزایش دهیم.»

مدیرعامل جاب‌ویژن در خصوص وجه‌تمایز این دوره از نمایشگاه کار افزود: «یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این نمایشگاه، این است که شرکت‌ها از مرحله ثبت نام تا استقرار، موقعیت‌های شغلی خود را به صورت آنلاین اعلام کرده و حتی شرایط احراز را مشخص کرده‌اند. این امکان به شرکت‌کنندگان داده شده است که رزومه‌ای آماده داشته و در سیستم جاب‌ویژن قرار داده باشند. این اقدام به آن‌ها این امکان را می‌دهد که در صورت برقراری ارتباط حضوری، رزومه خود را با کم‌ترین تاخیر ارسال کرده و از مراحل زمان‌بر مانند پرکردن فرم‌های مختلف خودداری کنند و بهره‌وری بیش‌تری از ارتباط مستقیم خود داشته باشند.»

ولایی، در پاسخ به سوال تریبون‌نیوز در خصوص داشتن برنامه‌ای برای توسعه فضای کسب‌وکار و اکوسیستم استان‌ها گفت: «جاب‌ویژن با ارائه موقعیت‌های شغلی برای سراسر کشور، محدود به جغرافیا نیست. در راستای ارتقای اکوسیستم استانی،  پیش از دوران پاندمی کرونا، موفق به برگزاری یک دوره نمایشگاه کار در اصفهان شدیم و امسال نیز دومین دوره آن با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان در محل مصلی اصفهان برگزار می‌شود. همچنین برنامه‌هایی برای اجرای نمایشگاه کار در شهر مشهد و دیگر شهرها در نظر داریم که به زودی اجرا خواهد شد.»

 

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/11/16/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%8C-%D9%BE%D9%84-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%DB%8C%D9%85-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%B1/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا