اخبار فناوری

شیائومی تسلا را با تراشه‌های سفارشی و معماری سیستم خودرو به چالش می‌کشد

صنعت خودرو درحال تحول بزرگی است. برای مدت طولانی، خودروهای با سوخت فسیلی معمول بوده‌اند، اما به‌تدریج با خودروهای برقی جایگزین می‌شوند. این تغییر فرصت‌های جدیدی را برای تازه‌واردان ایجاد می‌کند تا وارد این بازار شده و خودروسازان معتبری مانند فولکس واگن را به چالش بکشند. یکی از این شرکت‌های تازه‌وارد، شیائومی است. این کمپانی مدتی است که روی یک خودروی الکتریکی کار می‌کند و انتظار می‌رود به‌زودی از آن رونمایی شود. طبق آخرین اطلاعات، اولین خودروی شیائومی دارای تراشه‌های سفارشی خودساخته و معماری سیستم خودرو منحصربه‌فرد خواهد بود که می‌تواند تسلا را حداقل در چین به چالش بکشد.

شیائومی رقیب تسلا می‌شود؟

شیائومی به‌خاطر گوشی‌های هوشمند خود شناخته شده است، اما این شرکت در بسیاری از زمینه‌های دیگر ازجمله صنعت خودرو نیز فعالیت می‌کند. این برند ازطریق زیرمجموعه خود، Xiaomi Motors، مدتی است که روی فناوری خودروهای الکتریکی کار می‌کند. اکنون، گزارش‌هایی وجود دارد که شیائومی درحال برنامه‌ریزی برای استفاده از تراشه‌ها و معماری سیستم اختصاصی در خودروهای برقی آینده خود است.

شیائومی درحال‌حاضر سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجهی در بخش خودرو انجام داده است. در ژوئن 2021، این شرکت در Black Sesame Technologies، یک شرکت تراشه‌های محاسباتی رانندگی مستقل، سرمایه‌گذاری کرد. شیائومی همچنین در چندین شرکت دیگر در زمینه باتری‌های برقی و رانندگی خودکار سرمایه‌گذاری کرده است. پذیرش تراشه‌های اختصاصی و معماری سیستم خودرو می‌تواند به شیائومی موتورز کنترل بیشتری بر طراحی و عملکرد خودروهایش بدهد. این مورد همچنین می‌تواند منجر به عملکرد بهتر، بهبود ایمنی و هزینه کمتر شود.

شیائومی رقیب تسلا می‌شود؟

شیائومی رقیب تسلا می‌شود؟

علاوه‌بر این، شیائومی موتورز درحال برنامه‌ریزی برای افتتاح مراکز تحویل اختصاصی خود است. این مورد نیز به شرکت چینی اجازه می‌دهد تا تجربه مشتری را بهتر کنترل کند و تجربه مالکیت یکپارچه‌تری را ارائه دهد. ترکیب تراشه‌های اختصاصی، معماری سیستم خودرو و مراکز تحویل اختصاصی می‌تواند به شیائومی موتورز مزیت قابل‌توجهی در بازار خودروهای الکتریکی بدهد. این شرکت برای رقابت با بازیکنان مطرحی مانند تسلا و BYD و همچنین شرکت‌های جدیدتر مانند NIO و Li Auto موقعیت خوبی دارد.

نظر شما درباره سرمایه‌گذاری فراوان شیائومی در حوزه خودرو و رقابت احتمالی این برند با تسلا چیست؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/07/14/%D8%B4%DB%8C%D8%A7%D8%A6%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%D9%88/

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا