اخبار فناوری

سامسونگ بیکسبی را به هوش مصنوعی مولد مجهز خواهد کرد

سامسونگ چندی پیش Galaxy AI، مجموعه‌ای از ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد را به‌همراه سری Galaxy S24 معرفی کرد. هفته گذشته نیز، بیشتر این ویژگی‌ها به پرچمداران قدیمی‌تری مانند Galaxy S23 با به‌روزرسانی One UI 6.1 اضافه شدند. درحالی‌که کاربران انتظار داشتند هوش مصنوعی مولد قدرت بیکسبی را نیز تأمین کند، این اتفاق نیفتاد. بااین‌حال، طبق یک گزارش جدید، Bixby سامسونگ به‌زودی به هوش مصنوعی مجهز خواهد شد.

هوش مصنوعی بیکسبی

یکی از مدیران بلندپایه سامسونگ الکترونیکس به CNBC گفته است که بیکسبی از قابلیت‌های چت‌بات مشابه ChatGPT بهره خواهد برد که توسط هوش مصنوعی مولد ارائه می‌شود. وون جون چوی، معاون اجرایی سامسونگ MX، بیان می‌کند: «با ظهور فناوری هوش مصنوعی و LLM (مدل زبان بزرگ)، من معتقدم که باید نقش Bixby را بازتعریف کنیم تا بتواند به Generative AI مجهز شده و در آینده هوشمندتر شوید.»

بیکسبی با گلکسی اس 8 در سال 2017 معرفی شد و در آن زمان عملکردش بی‌نظیر بود. این دستیار هوشمند پیشرفته می‌تواند بسیاری از کارها را انجام دهد، مانند تغییر تنظیمات گوشی و انجام اقدامات پیشرفته در داخل برنامه‌های سامسونگ. بااین‌حال، سامسونگ چندی بعد موضع خود را تغییر داد و سعی کرد آن را بیشتر شبیه به الکسا و گوگل اسیستنت کند. درنتیجه، بیکسبی پس از مدتی از رقابت عقب افتاد و خیلی زود توسط اکثر کاربران فراموش شد. اکنون، به‌نظر می‌رسد که سامسونگ با کمک هوش مصنوعی و LLM درنظر دارد تا بار دیگر آن را بهبود ببخشد. بااین‌حال، این شرکت هیچ جزئیات خاصی را فاش نکرده است.

هوش مصنوعی بیکسبی

هوش مصنوعی بیکسبی

گوگل قبلاً Gemini، چت‌بات هوش مصنوعی مبتنی‌بر LLM را برای گوشی‌های پیکسل و گلکسی در برخی بازارها ارائه کرده است. ChatGPT تقریباً برای همه گوشی‌های هوشمند نیز در دسترس است و به‌نظر می‌رسد که سامسونگ بار دیگر در این زمینه شکست خواهد خورد. بااین‌حال، سامسونگ مدل هوش مصنوعی اختصاصی خود را به نام Samsung Gauss را نیز معرفی کرده است و برخی از ویژگی‌های Galaxy AI توسط آن تأمین می‌شود. بنابراین سامسونگ می‌تواند از همین مدل برای تأمین قدرت بیکسبی در آینده استفاده کند.

نظر شما درباره ادغام بیکسبی با هوش مصنوعی چیست؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2024/04/01/%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF-%D8%A8%DB%8C%DA%A9%D8%B3%D8%A8%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%B5%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C-%D9%85%D9%88%D9%84%D8%AF-%D9%85%D8%AC/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا