اخبار فناوری

زمان اعلام نتایج طرح دوم یکپارچه فروش خودرو چه زمانی است؟

مرحله دوم طرح یکپارچه فروش خودرو با حواشی بسیار زیاد به پایان مرحله میانی خود می‌رسد. امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ آخرین مهلت انتخاب مدل خودرو این طرح است. هنوز درباره تمدید این مرحله اطلاعی وجود ندارد. بر اساس اطلاعات موحود، زمان اعلام نتایج طرح دوم یکپارچه فروش خودرو برای ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ برنامه‌ریزی شده است.

زمان اعلام نتایج طرح دوم یکپارچه فروش خودرو

با به پایان رسیدن فرآیند انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه امروز ۱۰ خردادماه، لیست متقاضیان واجد شرایط در ثبت‌نام اولیه، براساس برنامه تولید ۲۴ خردادماه اعلام‌ خواهد شد.

اعلام زمان‌بندی عرضه محصول به هر متقاضی، براساس لیست نوبت‌دهی (لیست انتظار هر محصول) در تاریخ چهارشنبه ۲۴ خردادماه ۱۴۰۲ انجام می‌شود. این اعلامیه از طریق سامانه esalecar.ir صورت می‌پذیرد.

شاهین اتوماتیک با گیربکس CVT

شاهین اتوماتیک با گیربکس CVT

⚠️ دو تبصره برای این مرحله وجود دارد.

تبصره ۲ ـ قرارگرفتن متقاضی در لیست انتظار براساس زمان‌بندی اعلامی، تعهدی را برای خودروساز به‌منظور تحویل خودرو ایجاد نمی‌نماید و این تعهد صرفاً پس از انجام مرحله سوم و براساس انعقاد قرارداد فروش متقاضی با خودروساز و براساس مفاد قرارداد منعقده شکل می‌گیرد.

تبصره ۳ ـ در این مرحله و پس از اعلام نتایج زمان‌بندی متقاضی می‌تواند نسبت به برداشت وجه اعتبار از حساب وکالتی اقدام نماید و در صورت تمایلِ متقاضی واجدشرایط برای تحویل خودرو مطابق با زمان‌بندی اعلامی در این مرحله، می‌تواند نسبت به قطعی نمودن ثبت‌نام براساس فراخوان خودروساز و با تکمیل وجه در حساب خودروساز و براساس قیمت روز، اقدام کند و یا آنکه با اعلام انصراف پس از اعلام نتایج زمان‌بندی، از لیست انتظار خودروی مدنظر خارج گردد.

آریزو ۵ توربو

آریزو ۵ توربو

تا به اینجا شما یک نوبت دارید و باید منتظر باشید تا طرح فروش خودرویی که انتخاب کرده‌اید، در آن بازه زمانی اعلام شده به شما؛ مشخص شود و آنجا مرحله سوم آغاز می‌شود.

مرحله سوم – اعلام طرح‌های فروش و عقد قرارداد متقاضی با شرکت

در این مرحله و پس از اعلام زمان‌بندی به متقاضیان و شکل‌گیری لیست انتظار برای هرمحصول، خودروساز موظف است هرگونه فراخوان برای طرح‌های فروش خودرو را منطبق بر زمان‌بندی و نوبت‌دهی انجام‌شده، اعلام نماید.

بنابراین خودروسازان به‌مرور زمان و صرفاً برمبنای لیست اولویت‌بندی مذکور برای هرمحصول، نسبت به فراخوان و قطعی نمودن ثبت‌نام و انعقاد قرارداد فروش بر مبنای قیمت روز خودرو، اقدام خواهند نمود.

⚠️ اینجا هم ۲ تبصره مهم وجود دارد.

تبصره ۱ ـ قطعی نمودن ثبت‌نام توسط خودروسازان در این طرح براساس لیست نوبت‌دهی‌شده بر مبنای قیمت روز منطبق بر دستورالعمل تنظیم بازار خودروی شورای رقابت می‌باشد.

تبصره ۲ ـ در صورتی که در طول فراخوان مشتری در زمان تحویل و یا انجام ثبت‌نام قطعی، مشخص گردد که مشتری شرایط طرف تقاضای مندرج در اطلاعیه را نقض نموده است و یا در این مدت از خودروسازان داخلی دیگر خودرو خریداری نموده است، ثبت‌نام در این طرح کان‌لم‌یکن تلقی می‌گردد.

توجه به این نکته ضروری است که اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار می‌گیرد.

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/05/31/%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AF%D9%88%D9%85-%DB%8C%DA%A9%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%86%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AE/

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا