اخبار فناوری

تیم کوک: اپل توسعه هوش مصنوعی را از سال‌ها قبل آغاز کرده است

درجریان اعلام گزارش مالی سه‌ماهه سوم 2023 اپل، تیم کوک به سرمایه‌گذاری این شرکت در فناوری AI نیز اشاره کرد. کوک در مصاحبه‌ای با رویترز بیان داشت که اپل سال‌ها درحال انجام تحقیقات در زمینه طیف وسیعی از فناوری‌های هوش مصنوعی، ازجمله هوش مصنوعی مولد بوده است.

توسعه هوش مصنوعی اپل

این یک نظر قابل‌توجه از سوی کوک است که پیش از این از اظهارنظر در مورد هوش مصنوعی مولد طفره رفته بود و درعوض نظرات خود را بیشتر بر روی هوش مصنوعی گسترده‌تر و فناوری یادگیری ماشین متمرکز کرده بود. در ماه مه، کوک پتانسیل هوش مصنوعی را ستود، اما درعین‌حال گفت که “مسائلی وجود دارد که باید مرتب شوند.”

در مصاحبه امروز، کوک تأکید کرد که اپل به‌دنبال راه‌هایی برای ادغام فناوری‌های هوش مصنوعی، ازجمله هوش مصنوعی مولد، در محصولات خود است، به‌گونه‌ای که بتواند زندگی مردم را غنی‌تر کند.

«ما سال‌ها درحال انجام تحقیقات در زمینه طیف گسترده‌ای از فناوری‌های هوش مصنوعی، ازجمله هوش مصنوعی مولد هستیم. ما به سرمایه‌گذاری و نوآوری ادامه می‌دهیم و مسئولانه محصولات خود را با این فناوری‌ها ارتقا می‌دهیم تا به زندگی مردم کمک کنیم.

     بدیهی است که ما درحال سرمایه‌گذاری زیادی هستیم و در هزینه‌های تحقیق‌وتوسعه‌ای که شما به آن نگاه می‌کنید، نشان داده می‌شود.»

توسعه هوش مصنوعی اپل

توسعه هوش مصنوعی اپل

رویترز همچنین اشاره می‌کند که هزینه‌های تحقیق‌وتوسعه اپل در سه‌ماهه سوم 2023 به 22.61 میلیارد دلار افزایش یافته که نسبت‌به سه‌ماهه مشابه سال گذشته 3.12 میلیارد دلار رشد داشته است.

کوک همچنین امروز و در مصاحبه با CNBC، اطلاعات بیشتری از تحقیقات هوش مصنوعی اپل فاش کرد:

«ما هوش مصنوعی و ML را به‌عنوان فناوری‌های اصلی می‌بینیم و آن‌ها تقریباً در هر محصولی که ما می‌سازیم تعبیه شده‌اند. ما سال‌ها درحال انجام تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، ازجمله هوش مصنوعی مولد هستیم.»

بلومبرگ گزارش داده است که اپل درحال آزمایش یک چت‌بات هوش مصنوعی اختصاصی با کارمندان خود است که اغلب به آن AppleGPT می‌گویند. طبق گزارش‌ها، این شرکت قصد دارد سال آینده یک اعلامیه مهم مرتبط با هوش مصنوعی ارائه دهد، اما دقیقاً مشخص نیست که این اعلامیه ممکن است چه باشد.

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/08/05/%D8%AA%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D9%88%DA%A9-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D9%87%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%B5%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%84/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا