اخبار فناوری

تفاوت طراحی دوربین پریسکوپی Galaxy S24 Ultra با S23 Ultra را ببینید: به سمت تصمیم اپل؟

سامسونگ یکی از اولین برندهایی بود که در دوران معاصر از دوربین با زوم دوربرد پریسکوپی روی موبایل استفاده کرد. اگر کمی به داخل لنز توجه کنید، ظاهر این نوع دوربین‌ها از بیرون کاملا مشخص است. به جای طراحی دایره‌ای، یک طرح مستطیلی را می‌بینید. سال‌ها بعد از هواوی و سامسونگ، اپل امسال در آیفون ۱۵ پرو مکس اولین استفاده از دوربین پریسکوپی را انجام داد اما طراحی آن‌ها از بیرون تفاوت خاصی با دیگر دوربین‌ها نداشت. به نظر می‌رسد که سامسونگ هم همین راه را پیش بگیرد و تفاوت طراحی دوربین پریسکوپی Galaxy S24 Ultra با S23 Ultra به همین شکل خواهد بود.

طراحی جدید دوربین پریسکوپی Galaxy S24 Ultra

مقایسه گلکسی اس ۲۴ اولترا با گلکسی اس ۲۳ اولترا در بخش طراحی دوربین پریسکوپی

مقایسه گلکسی اس ۲۴ اولترا با گلکسی اس ۲۳ اولترا در بخش طراحی دوربین پریسکوپی

تصویر بالا توسط ICE UNIVERSE و در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) منتشر شده است. همانطور که می‌بینید یک رندر گرافیکی است که صرفا برای بیان منظور به تصویر کشیده می‌شود.

بر این اساس باید گفت که دوربین پریسکوپی گلکسی اس ۲۴ اولترا از بیرون مشابه با دیگر دوربین‌هاست. در حقیقت به مانند دوربین پریسکوپی گلکسی اس ۲۳ اولترا و نسل‌های قبلی آن، مجموعه لنز ظاهر مستطیلی ندارد. در عوض طراحی دایره‌ای آن کمک می‌کند تا طراحی کلی مجموعه دوربین یکدست‌تر باشد.

اینکه کدام بهتر است یا خیر را باید عملکرد آن نشان دهد، در غیر این صورت خیلی بعید است که چنین تغییری برای کاربران اهمیت بالایی داشته باشد.

همچنین رنگ‌بندی رسمی گلکسی اس ۲۴ اولترا که قبلا منتشر شده بود، به ما یک نکته جالب را یادآور می‌شود:

رنگ‌بندی رسمی گلکسی اس ۲۴ اولترا در رندرهای غیررسمی

رنگ‌بندی رسمی گلکسی اس ۲۴ اولترا در رندرهای غیررسمی

همانطور که می‌بینید در رنگ‌بندی رسمی گلکسی اس ۲۴ اولترا که پیش‌تر گزارش شد، هیچ فریم کاملا مشکی به مانند نسل‌های قبلی وجود ندارد. این احتمالا به دلیل تفاوت طراحی گلکسی S24 Ultra با S22 Ultra سامسونگ از نمای جلو باشد.

همانطور که پیش‌تر گفتیم، حاشیه مشکی نمایشگر گلکسی اس ۲۴ اولترا بسیار کم و برابر ۱.۵۲ میلی‌متر است. با این حال فریم فلزی آن کمی ضخیم‌تر بوده و ضخامت کل را به ۳.۴ میلی‌متر می‌رساند. احتمالا برای خنثی کردن این موضوع در دید بصری، سامسونگ تصمیم دارد که رنگ‌های اصلی را با فریم فلزی روشن عرضه کند.

مقایسه طراحی گلکسی S24 Ultra با S22 Ultra سامسونگ از نمای جلو

نظر شما چیست؟ تغییرات اندک طراحی گلکسی اس ۲۴ اولترا را می‌پسندید؟ آیا طراحی دوربین پریسکوپی Galaxy S24 Ultra برای شما اهمیت دارد؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/12/03/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%BE%DB%8C-galaxy-s24-ultra-%D8%A8%D8%A7-s23-ultra-%D8%B1%D8%A7/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا