اخبار فناوری

ایلان ماسک به‌دنبال حذف امکان بلاک کردن در توییتر (X) است

ایلان ماسک، مالک توییتر یا همان X، به‌تازگی اعلام کرده است که گزینه بلاک کردن افراد در توییتر در آینده به‌عنوان یک ویژگی حذف خواهد شد، زیرا وجود آن “معنایی ندارد”.

حذف قابلیت بلاک کردن در توییتر (X)

ماسک این نظر را در پاسخ به توییتی که پرسیده بود آیا دلیلی برای بلاک کردن شخصی به‌جای میوت کردن آن در شبکه اجتماعی وجود دارد یا خیر، بیان کرد. میوت کردن و بلاک کردن دو ویژگی اساساً متفاوت در توییتر هستند. میوت کردن شما را از دیدن محتوای کاربران توییتر بازمی‌دارد، درحالی‌که بلاک کردن از دیدن محتوای شما، دنبال کردن شما و تعامل با شما توسط افراد دیگر جلوگیری می‌کند.

به‌گفته‌ی ماسک، میوت کردن تنها راه فیلتر کردن محتوا در توییتر در آینده خواهد بود، اگرچه هنوز ویژگی بلاک کردن در پیام‌های دایرکت وجود خواهد داشت. حذف امکان بلاک به حساب‌های اسپم و آزاردهنده اجازه می‌دهد تا با افرادی که آن‌ها را پیش از این بلاک کرده‌اند، تعامل داشته باشند.

حذف قابلیت بلاک کردن در توییتر (X)

حذف قابلیت بلاک کردن در توییتر (X)

برای مثال، اگر حسابی را میوت کنید، آن حساب همچنان می‌تواند شما را دنبال کرده، محتوای شما را ببیند، به آن پاسخ دهد و توییت‌های شما را در زمره موردعلاقه، ریتوییت و کوت کند. اگرچه پاسخ‌های این حساب‌ها به توییت‌ها برای شما قابل‌مشاهده نخواهد بود، اما همچنان می‌توانند پاسخ دهند. همچنین تا زمانی که آن‌ها را دنبال نکنید، اعلان‌هایی برای پاسخ‌های آن‌ها دریافت نمی‌کنید، اما اگر فردی به پاسخ فرد میوت‌شده پاسخ دهد، آن اعلان را خواهید دید. برای بسیاری از کاربران، از دست دادن عملکرد بلاک یک اقدام کاملاً غیرمعقول و حذف یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های یک شبکه اجتماعی است.

مشخص نیست که آیا ماسک برنامه‌های حذف ویژگی بلاک کردن را دنبال خواهد کرد یا خیر، به‌خصوص با واکنش‌های منفی که در زیر توییت وی ایجاد شد. مانند بسیاری از اعلامیه‌های ماسک، درحال‌حاضر هیچ خبری در مورد زمان حذف قابلیت بلاک کردن وجود ندارد.

نظر شما درباره حذف قابلیت بلاک کردن در توییتر (X) چیست؟منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/08/19/%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7%D8%B3%DA%A9-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%A9-%DA%A9%D8%B1/

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا