اخبار فناوری

آیفون ۱۶ پرو مکس دارای دوربین سوپر تله فوتو خواهد بود

گزارش جدیدی منتشر شده که ادعا می‌کند آیفون ۱۶ پرو مکس اپل از «دوربین سوپر تله فوتو» برخوردار خواهد بود. این دوربین، توانایی زوم اپتیکال تلفن هوشمند مذکور را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد. همراه مایفون مگ بمانید تا به جزئیات این گزارش بپردازیم.

آیفون ۱۶ پرو مکس از سنسور دوربین بزرگ تری نسبت به نسل قبل استفاده می‌کند

افشاگر معروف اطلاعات یعنی Digital Chat Station، ادعا می‌کند که آیفون ۱۶ پرو مکس از دوربین سوپر تله فوتو برخوردار خواهد بود. این افشاگر اطلاعات، در گذشته برنامه های اپل را به طور دقیقی پیش بینی کرده بود. برچسب «سوپر» یا «اولترا» معمولاً به دوربین‌هایی با فاصله کانونی بیش از ۳۰۰ میلی‌متر داده می‌شود. این دوربین ها می‌توانند سوژه های دور را به شدت بزرگنمایی کنند. دوربین تله‌فوتوی مدل‌های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۴ پرو دارای فاصله کانونی معادل ۷۷ میلی‌متر است، بنابراین فاصله کانونی بیش از ۳۰۰ میلی‌متر در iPhone 16 Pro Max، پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود.

دوربین های سوپر تله فوتو معمولاً برای عکاسی ورزشی و یا عکاسی از حیوانات وحشی استفاده می‌شوند. این دوربین ها بکگراند را به نرمی تار  می کنند. به همین جهت، استفاده از یک دوربین«سوپر تله فوتو» در عکاسی پرتره مفید خواهد بود. مشروط بر اینکه فاصله کافی بین سوژه و عکاس وجود داشته باشد. این ارتقاء ظاهراً با مجهز شدن گوشی های اپل به دوربین تله فوتو پریسکوپی تسهیل می‌شود. گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد هر دو مدل «پرو» سری آیفون ۱۶ دارای دوربین تله فوتو خواهند بود. برخورداری iPhone 16 Pro Max از یک دوربین سوپر تله فوتو پریسکوپی باعث حفظ تمایز بین دو دستگاه «پرو» خواهد شد.

افشاگر معروف اطلاعات یعنی Digital Chat Station ادعای قبلی خود را نیز تکرار می‌کند. وی معتقد است که سنسور دوربین آیفون ۱۶ پرو مکس ۱۲ درصد بزرگتر بوده و اندازه معادل 1/1.14 اینچ خواهد داشت. در حال حاضر، آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس دارای سنسور 1/1.28 اینچی هستند. انتظار نمی‌رود که آیفون ۱۵ پرو مکس امسال، از سنسور بزرگ تری نسبت به نسل قبل استفاده کند. یک سنسور بزرگتر می تواند محدوده دینامیکی و تاری پس زمینه دوربین اصلی آیفون را بهبود بخشد. برخورداری از یک سنسور بزرگ تر همچنین باعث بهبود قابلیت های عکاسی در نور کم خواهد شد. زیرا یک سنسور بزرگ تر می‌تواند با سرعت شاتر و دریچه دیافراگم یکسان، نور بیشتری جذب کند.

رندر آیفون ۱۶ پرو مکس را در کنار آیفون ۱۵ پرو مکس ببینید: مقایسه ۲ آیفون معرفی نشده!

البته لازم به ذکر است که Digital Chat Station در پست ویبو خود اعلام نکرده که شایعه مذکور، مربوط به کدامیک از مدل های سری iPhone 16 است. همان طور که MacRumors اشاره می‌کند، با توجه به اظهارات قبلی وی اما گمان می‌رود که گوشی مورد نظر او «iPhone 16 Pro Max» باشد.

نظر شما چیست؟ آیا برخورداری آیفون های آینده از یک دوربین تله فوتو قدرتمند، برای شما جذاب خواهد بود؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/07/18/%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%DB%B1%DB%B6-%D9%BE%D8%B1%D9%88-%D9%85%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D9%BE%D8%B1-%D8%AA%D9%84%D9%87-%D9%81/

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا