اخبار فناوری

آمار فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال 2023: سامسونگ با عرضه موفق گلکسی S23 از اپل پیشی گرفت.

به گفته شرکت تحقیقات بازار Counterpoint Research، با عرضه سری گلکسی اس 23 در ماه فوریه، سامسونگ موفق شد رتبه اول را در آمار فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال 2023 به خود اختصاص دهد. سری گلکسی S23 به لطف طراحی مینیمال خود، عملکرد فروش خوبی را به دست آورد. ، ترکیب سخت افزاری و نرم افزاری عالی و عملکرد مناسب دوربین.

آمار فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال 2023

به گفته شرکت تحقیقات بازار Counterpoint Research (از طریق کسب و کار کرهسامسونگ در فوریه 2023 21.1 درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داد که نسبت به ماه قبل 3.5 درصد افزایش داشت. در مقابل، اپل با 0.7 درصد کاهش نسبت به ماه قبل، 20.2 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد و به سامسونگ کمک کرد تا در بازار جهانی گوشی های هوشمند جایگاه اول را به دست آورد. در مرحله بعدی سه غول گوشی هوشمند چینی، شیائومی (11.5 درصد)، اوپو (8.9 درصد) و ویوو (8.2 درصد) قرار دارند.

با این حال، این اعداد با گزارش دیگری که ادعا می کند اپل همچنان در صدر قرار دارد، متفاوت است. با این حال، این می تواند اتفاق بیفتد زیرا شرکت های مختلف تحقیقات بازار هنگام تخمین ارقام فروش خود از رویکردهای متفاوتی پیروی می کنند.

آمار فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال 2023

آمار فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال 2023

فروش جهانی گوشی های هوشمند در ماه فوریه به 89.57 میلیون دستگاه رسید که 10 درصد کمتر از ماه قبل است. این ارقام در مقایسه با مدت مشابه در سال 2022، 15 درصد کاهش یافته است.

در دومین ماه سال 2023، 21.39 میلیون گوشی هوشمند در بازار چین فروخته شد. این میزان نسبت به سال قبل 10 درصد و نسبت به ماه قبل 28 درصد کاهش داشته است. در ایالات متحده، 9.43 میلیون گوشی هوشمند در ماه فوریه فروخته شد که 6 درصد کمتر از ژانویه است. در اروپا 12.27 میلیون گوشی هوشمند فروخته شد که 2 درصد نسبت به ژانویه کاهش داشت. یکی از بزرگ‌ترین بازارهای گوشی‌های هوشمند در جهان، هند، با فروش 10.8 میلیون گوشی هوشمند، 4 درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشته است.

نظر شما درباره آمار فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال 2023 چیست؟

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا