اخبار فناوری

آمار فراگیری نسخه‌های مختلف اندروید منتشر شد: اندروید ۱۱ پرکاربرترین

دیروز برای شما در مایفون مگ نوشتیم که آپدیت iOS 16 روی ۸۱ درصد آیفون‌ها نصب شده است. آن‌جا گفتیم که سیستم عامل اندروید ۱۳ فقط روی ۱۲ درصد از کل محصولات فعال نصب شده است. آن آمار از گوگل و در ماه آوریل (حدودا فروردین ۱۴۰۲) منتشر شده بود. به تازگی آمار فراگیری نسخه‌های مختلف اندروید تا اردیبهشت ۱۴۰۲ (معادل May 2023) منتشر شده و به ما می‌گوید که اندروید ۱۱ پرکاربرترین است.

فراگیری نسخه‌های مختلف اندروید اردیبهشت ۱۴۰۲

در نمودار دایره‌ای زیر مشاهده می‌کنید، جدیدترین نسخه اندروید که برای عموم کاربران در دسترس است یعنی اندروید ۱۳، توانسته روی ۱۴.۷ درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب شود. این آمار تا ۳۰ می ۲۰۲۳ ثبت شده است. این آمار برای ماه قبل آن حدود ۱۲.۱ درصد بود که رشد ۲.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

بیشترین سهم از بازار را اندروید ۱۱ دارد، سیستم‌عاملی که سال ۲۰۲۰ عرضه شده و روی ۲۳.۱ درصد از دستگاه های اندرویدی حضور دارد.

سهم اندروید ۱۰ که سیستم‌عامل سال ۲۰۱۹ گوگل است برابر ۱۷.۸ درصد اعلام می‌شود.

رتبه سوم به اندروید ۱۲ می‌رسد که روی ۱۶.۳ درصد از دستگاه‌ها نصب شده است.

با افزایش سهم اندروید ۱۳ از بازار، کاهش سهم نسخه‌های قدیمی مانند اندروید ۱۰، ۱۱ و ۱۲ صورت می‌گیرد. با این حال جالب و عجیب است که بدانید سهم محصولات اندرویدی مجهیز به اندروید ۸ در این ماه حدودا ۱.۶ درصد افزایش را ثبت می‌کند! این سیستم عامل ماه گذشته روی ۶.۷ درصد از دستگاه‌ها نصب بود و حالا روی ۸.۳ درصد آن‌ها قرار دارد.

این کاملا عجیب است و شاید به این مسئله اشاره دارد که تعداد زیادی محصول با سیستم‌عامل اندروید ۸ در این ماه فعال شده‌اند.

شما کاربر اندروید هستید؟ چه نسخه‌ای از اندروید را دارید؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/06/04/%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D9%85/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا