اخبار فناوری

واتس اپ به زودی قابلیت استفاده از نام کاربری (username) را اضافه خواهد کرد

برخلاف اکثر پلتفرم‌های ارتباطی، واتس‌اپ از نام کاربری یا username پشتیبانی نمی‌کند. شما با استفاده از شماره تلفن خود در این سرویس ثبت نام می‌کنید و مخاطبین شما با جستجو اسم‌تان شما را پیدا می‌کنند. اگر از این شرایط ناراضی هستید خبر خوبی برای شما داریم. واتس اپ به زودی قابلیت استفاده از نام کاربری (username) را اضافه خواهد کرد.

استفاده از نام کاربری در واتس اپ

احتمالا به زودی واتس اپ به شما امکان می‌دهد یک نام کاربری منحصر به فرد را از بخش پروفایل برای خود انتخاب کنید. در حال حاضر، شما باید شماره‌تان را با هرکسی که می‌خواهد در واتس‌اپ به شما پیام ارسال کند، به اشتراک بگذارید. طبیعتا این امر یک مانع بزرگ برای حریم خصوصی و امنیت کاربر است.

هنگامی که پشتیبانی از نام کاربری روی واتس‌اپ راه اندازی شود، این نباید مشکلی ایجاد کند. شما می توانید شناسه کاربری منحصر به فرد خود را با شخص دیگر به اشتراک بگذارید و به او اجازه دهید برای شما پیام ارسال کند.

نام کاربری به یاد ماندنی‌تر هم هست و باید چت‌های گروهی را آسان‌تر کند، مخصوصاً هنگام مکالمه با افرادی که به خوبی آن‌ها نمی‌شناسید. با این حال، مشخص نیست که متا تا چه حد قصد دارد پشتیبانی از نام کاربری را به واتس اپ اضافه کند و آیا به دیگر کاربران واتس‌اپ اجازه می دهد تا شما را با استفاده از شناسه کاربری منحصر به فرد‌تان پیدا کنند یا خیر.

همچنین مشخص نیست که واتس اپ گزینه ای را برای مخفی‌کردن نام کاربری شما از دیگران و به دلایل حفظ حریم خصوصی ارائه می دهد یا خیر. به نظر می رسد این ویژگی هنوز در مراحل اولیه توسعه بوده و در واتس‌اپ بتا اندروید نسخه 2.23.11.15 مشاهده شده است.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این تغییر مثبتی برای Whatsapp است؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/05/25/%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B3-%D8%A7%D9%BE-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%A7/

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا