اخبار فناوری

هواوی و شیائومی قرارداد مجوز استفاده متقابل از پتنت‌های 5G امضا کردند

چندی پیش هواوی از شیائومی به اتهام نقض چهار پتنت در ارتباط با فناوری ارتباطات بی‌سیم، عکاسی از گوشی‌های هوشمند و فناوری قفل صفحه شکایت کرد. این دو شرکت برای چندین سال درگیر اختلافات حقوقی بودند و اکنون، این پرونده درنهایت حل‌وفصل شده است. به‌عنوان بخشی از این توافق، هواوی و شیائومی یک قرارداد بین‌المللی مجوز استفاده متقابل از فناوری‌های ارتباطی مهم ازجمله پتنت‌های مرتبط با شبکه 5G امضا کردند.

قرارداد هواوی و شیائومی

هواوی و شیائومی به‌تازگی اعلام کردند که به یک قرارداد بین‌المللی پتنت دست یافته‌اند. این قرارداد چندین فناوری ارتباطی ازجمله 5G را پوشش می‌دهد. این معامله یک پیشرفت قابل‌توجه برای هر دو شرکت محسوب می‌شود. هواوی پیشروترین سازنده تجهیزات مخابراتی در جهان و یکی از بازیگران اصلی در بازار گوشی‌های هوشمند است و همان‌طور که می‌دانید، شیائومی نیز سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان به‌شمار می‌رود.

تاکنون، شرایط این قرارداد فاش نشده است، اما به‌احتمال‌زیاد هر دو شرکت از این توافق سود خواهند برد. هواوی به پتنت‌های شیائومی دسترسی پیدا می‌کند که به این شرکت در توسعه محصولات و خدمات جدید خود کمک می‌کند. شیائومی نیز از این معامله نفع می‌برد، زیرا دیگر مجبور نیست هزینه مجوز پتنت را به هواوی بپردازد.

قرارداد هواوی و شیائومی

قرارداد هواوی و شیائومی

این قرارداد همچنین به هر دو شرکت برای توسعه محصولات و خدمات 5G کمک خواهد کرد. انتظار می‌رود این قرارداد در اوایل سال 2024 اجرایی شود. این بدان معناست که تا آن زمان معامله نهایی نخواهد شد. بااین‌حال، این احتمال وجود دارد که معامله طبق برنامه نهایی شود، زیرا هر دو شرکت تعهد خود را به توافق اعلام کرده‌اند. این قرارداد به مدت 10 سال اعتبار خواهد داشت. پس از آن، دو شرکت ممکن است تصمیم به تمدید قرارداد یا مذاکره برای توافق جدید کنند.

نظر شما درباره قرارداد هواوی و شیائومی پیرامون استفاده متقابل از فناوری‌های یکدیگر چیست؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/09/15/%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%88%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%DB%8C%D8%A7%D8%A6%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%85/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا