اخبار فناوری

نمایش سلامت باتری به اندروید ۱۴ اضافه می‌شود + قابلیت‌های دیگر

قابلیت نمایش سلامت باتری یک موضوع قدیمی در اکوسیستم iOS محسوب می‌شود. آیفون‌های ۶ به بعد که با سیستم‌عامل iOS 11.3 مجهز شده باشند، چنین قابلیتی دارند. با این حال در اکوسیستم اندروید چنینی قابلیتی به صورت رسمی ارائه نشده است. خبر خوب این‌که نمایش سلامت باتری به اندروید ۱۴ اضافه می‌شود. حتی می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره باتری کسب کنید.

نمایش سلامت باتری اندروید ۱۴

اندروید ۱۴ مدتی است که در نسخه بتا منتشر شده اما ما هنوز و به طور مداوم در مورد ویژگی‌های جدید پنهان در آن اخبار خوبی می‌شنویم. جدیدترین مورد درباره یک API است که به شما امکان می‌دهد سلامت باتری دستگاه‌تان را بررسی نمایید.

البته در حال حاضر، شما به یک برنامه شخص ثالث با دسترسی به سیستم نیاز دارید تا به وضعیت سلامت باتری گوشی خود نگاهی بیندازید، و حتی در آن زمان نیز مشخص نیست که داده‌ها چقدر دقیق هستند.

مدتی پیش بود که API های جدید مسئول نمایش آمار سلامت باتری رصد شدند اما به نظر می‌رسید که آنها فقط برای برنامه‌های سیستمی در دسترس هستند. به همین دلیل تصور می‌شد این قابلیت برای گوشی‌های پیکسل گوگل ارائه شود.

با این حال، به نظر می رسد که برنامه های شخص ثالث نیز قادر به کار با این API و با کمک مجوز فعال شده از طریق ADB هستند. توسعه‌دهنده‌ای با شناسه @narektor این وظیفه را بر عهده گرفت و یک نرم‌افزار ساخت که می‌تواند سطح سلامت باتری گوشی را بررسی کند.

باید بدانید که این برنامه قادر به اندازه‌گیری سلامت باتری نیست، بلکه فقط به عنوان وسیله‌ای برای نمایش APIهای Google استفاده می‌شود. برخی از داده‌ها به دلیل احتمال نادرست بودن آن‌ها ارائه نخواهند شد. مثلا داده‌ای مانند «تاریخ اولین استفاده» برای اکثر محصولاتی که با این نرم‌افزار تست شدند یکسان بود. یا مثلا “تاریخ ساخت” که مشخصا اشتباه نشان داده شده است.

مشخص نیست که دقیقاً چگونه داده‌های سلامت باتری جمع آوری و ذخیره می شود. با توجه به عدم وجود رابط کاربری رسمی برای این کار از سوی گوگل، حتی ممکن است APIها هنوز برای استفاده آماده نباشند.

اگر Android 14 Beta را روی گوشی خود نصب کرده‌اید، می‌توانید با دانلود «Batt» از Gitlab، این برنامه را خودتان امتحان کنید. این برنامه به خوبی شما را در فرآیند راه‌اندازی راهنمایی می‌کند، از جمله یادداشتی مبنی بر اینکه برای استفاده از آن باید Shizuku را نصب کنید، سرویسی که به شما امکان می‌دهد بدون نگرانی از APIهای سیستم استفاده کنید.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این قابلیت در آپدیت اندورید ۱۴ دیگر برندهای اندرویدی ارائه شود؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/06/02/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%DB%B1%DB%B4-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D9%85/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا