اخبار فناوری

اپل ۲ برند چینی را جایگزین سونی کرد، نمایشگر microLED ارزان‌تر برای هدست ویژن پرو

هدست اپل ویژن پرو به دو پنل microLED 4K مجهز شده که پیش‌تر شایعه شده بود توسط سونی تامین می‌شوند. وجود یک تامین‌کننده در زنجیره به این معنی است که هزینه این قطعه خاص بدون شک بالا خواهد بود. به همین دلیل است که قبلاً گزارش شده بود اپل در حال ارزیابی دو تامین‌کننده نمایشگر چینی برای کاهش قیمت است. بر اساس آخرین گزارش‌ها اپل ۲ برند چینی را جایگزین سونی کرده است تا نمایشگر microLED ارزان‌تر برای هدست ویژن پرو تامین کند.

نمایشگر microLED ارزان تر برای ویژن پرو اپل

احتمالاً این قطع همکاری را سونی انجام نداده است زیرا قبلاً گزارش شده بود که این سازنده ژاپنی توان تولید پایینی برای پنل‌های microLED اپل ویژن پرو دارد.

تجزیه و تحلیل اخیر انجام شده توسط TrendForce لیست زنجیره تامین Apple Vision Pro را نشان می دهد. مدتی است که می‌دانیم مونتاژکننده انحصاری این هدست، Luxshare Precision است. با این حال شرکت دیگری به نام Goertek به دلیل نامشخصی در تصویر زیر گنجانده شده است.

با این حال، بزرگترین تغییر این لیست، عدم مشاهده سونی بوده و به گفته Revegnus، دلیل آن بازده پایین پنل‌های microLED است. در نتیجه این مشکل دو تامین‌کننده چینی به نام‌های SeeYA و BOE برای تامین این پنل نمایشگر پیشرفته انتخاب شده اند.

در گذشته، BOE به دلیل عدم موفقیت در تست‌های کنترل کیفی سخت‌گیرانه اپل، سفارشات نمایشگر آیفون را از دست داده بود. این امکان وجود دارد که BOE به صورت آزمایشی بخشی از زنجیره تامین Apple Vision Pro باشد و تنها زمانی به آنها سفارش داده شود که SeeYA نتواند سفارش اولیه ارسال را انجام دهد. حتی در آن زمان، ما انتظار داریم BOE تحت نظارت شدید قرار گیرد.

یکی از دلایل حذف سونی از لیست زنجیره تامین این بود که تنها می‌توانست ۹۰۰ هزار عدد نمایشگر میکرو LED را برای Apple Vision Pro تولید کند. از آنجایی که این هدست از دو پنل استفاده می کند، این به معنای تولید تنها 450000 دستگاه در یک دوره 12 ماهه است. این از پیش‌بینی اپل کمتر بوده و دلیل حذف سونی از زنجیره تامین خواهد بود.

انتخاب دو برند نمایشگر چینی همچنین به اپل اهرم بهتری در قیمت گذاری پنل های 4K microLED می دهد و راه را برای کاهش قیمت Apple Vision Pro 2 که گفته می شود در سال 2027 وارد تولید انبوه می شود، هموار می کند.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید سونی می‌تواند کاستی‌ها را جبران کند و به زنجیره تامین بازگردد؟

نوشته اپل ۲ برند چینی را جایگزین سونی کرد، نمایشگر microLED ارزان‌تر برای هدست ویژن پرو اولین بار در مایفون مگ پدیدار شد.

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/12/01/%D8%A7%D9%BE%D9%84-%DB%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%8C-%D9%86%D9%85%D8%A7/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا