اخبار فناوری

اهمیت حجم معاملات در صرافی ارز دیجیتال

صرافی‌های ارز دیجیتال در واقع یک بستر آنلاین هستند که امکان خرید و فروش ارزها را برای کاربران فراهم می‌کنند. افرادی که می‌خواهند در بازارهای ارز دیجیتال فعالیت خود را آغاز کنند، در ابتدا باید یک صرافی معتبر انتخاب کرده تا بتوانند معاملات خود را در آن انجام دهند.

انتخاب این مرکز از اقدامات مهم در انجام معاملات بوده؛ چرا که یک صرافی نامعتبر می‌تواند اتفاقات ناگواری را برای سرمایه شما به وجود بیاورد. حجم معاملات صرافی ارز دیجیتال از مهم‌ترین مولفه‌هایی است که توسط آن می‌توانید اعتبار یک مجموعه را بسنجید. در ادامه نسبت به اهمیت حجم معاملات اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

نحوه انتخاب صرافی مناسب برای معاملات

همان‌طور که می‌دانید جهت فعالیت در بازار ارز دیجیتال، داشتن صرافی ارز دیجیتال معتبر و مطمئن یک امر ضروری بوده تا بتوانید معاملات خود را انجام دهید. صرافی خوب دارای برخی ویژگی‌هایی است که قبل از انتخاب باید حتماً به آنها دقت کنید. یکی از این ویژگی‌ها داشتن تعداد زیادی از رمز ارزها است تا شما بتوانید در ارزهای مختلف، معاملات خود را انجام دهید. نکته مهم دیگر در این مجموعه‌ها، معتبر بودن آنها است تا بتوانید با خیالی راحت و در فضای امن سرمایه خود را در اختیار آنها قرار دهید. میزان اعتبار این مراکز، بر اساس حجم معاملات در صرافی مشخص می‌شود. هر چقدر این حجم بیشتر باشد، میزان نقد شوندگی بالاتر بوده و همچنین افراد زیادی به آن اعتماد می‌کنند.

چرا حجم معاملات صرافی‌ها حائز اهمیت است؟

در مفهومی ساده حجم معاملات در واقع آن شاخصی بوده که میزان سرمایه‌گذاری در یک صرافی ارز دیجیتال را مشخص می‌کند. همچنین حجم معاملات اکسچنج صرافی مقدار معاملاتی را به ما نشان می‌دهد که از سمت معامله‌گران یا سرمایه‌گذاران در این صرافی انجام می‌شود.

این مقدار در واقع عامل مهمی بوده که توسط آن صرافی‌ها تعیین اعتبار می‌شوند. قطعاً هر چقدر که حجم معاملات یک صرافی بیشتر باشد، اعتماد مردم به آن صرافی نیز بیشتر خواهد شد. این شاخص‌ها همچنین می‌توانند نشان دهنده این باشند که سرمایه‌گذاران چه زمانی باید ارزهای دیجیتال خود را بخرند یا بفروشند.

برای معامله‌گران حجم معاملات در صرافی از اهمیت بسیار بالایی دارد؛ چرا که بسیاری از معامله‌گرها یکی از عواملی که در تحلیل‌های تکنیکال خود بررسی می‌کنند، حجم معاملات در صرافی بوده که قابل تامل است.

افزایش و کاهش این حجم‌ها در صرافی تاثیر مستقیمی در افزایش یا کاهش قیمت دارد و همان‌طورکه می‌دانید، قیمت برای معامله‌گران بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین معامله‌گران زیادی از این طریق جهت معاملات خود را به خوبی مشخص می‌‌کنند.

تاثیر حجم معاملات صرافی ارز دیجیتال در عملکرد معامله‌گران

همان‌طور که اشاره کردیم معامله‌گران از حجم معاملات در صرافی به‌عنوان ابزار موثری در تحلیل‌های خود استفاده می‌کنند. چرا که یکی از ابزارهای فنی و ساده در تحلیل تکنیکال بررسی حجم معاملات صرافی شمرده می‌شود.

دانستید که اگر در یک صرافی حجم بالایی از معاملات صورت بگیرد، نشان دهنده کاتالیزورهای خاص معاملاتی بوده که پیغام مهمی به معامله‌گران می‌رساند. همچنین زمانی که حجم زیادی از یک ارز در صرافی معامله شود به نوعی حمایت از ارزش آن ارز دیجیتال افزایش پیدا می‌کند و معامله‌گران از این ویژگی بهره‌های زیادی می‌برند.

جالب است بدانید به غیر از حجم معاملات در صرافی، سطوح حجم یک ارز نیز می‌تواند کمک بسیار زیادی به کاربران کند. دلیل این مطلب هم آن است که معامله‌گران با تشخیص سطوح حجم می‌توانند تصمیمات بهتری در معاملات خود بگیرند و خریدوفروش به موقعی انجام دهند.

امروزه یکی از مؤلفه‌های مهمی که درباره زمان‌بندی معاملات مورد بررسی قرار می‌گیرد، میانگین گرفتن از حجم معاملات یک ارز در طول روز یا هفته است. به همین دلیل بررسی حجم معاملات در صرافی از اهمیت بسیار بالای برخوردار بوده و نقش مهمی در روند معاملاتی معامله‌گران دارد.

اهمیت حجم معاملات در بهبود تراکنش‌ها

حجم معاملات در یک صرافی در واقع یک معیار مهم جهت اندازه‌گیری میزان معاملات یک دارایی یا ارز در بازه‌های زمانی است. معامله‌گران در این شرایط با بررسی حجم معاملات صرافی می‌توانند نقدینگی را به خوبی مشخص کنند.

با انجام این کار و با ترکیب تغییرات حجم به همراه برخی از شاخص‌ها، به تصمیم‌های مناسب در معاملات خود می‌رسند که در نهایت منجر به سود آن‌ها می‌شود. همچنین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بررسی حجم معاملات، این است که شما می‌توانید الگوهای حجم معاملاتی در گذشته را مشخص کنید که به کمک آن می‌توانید نگاهی کلی به روند بازار داشته باشید.

مزایای بررسی حجم معاملات در صرافی

بررسی حجم معاملات در صرافی می‌تواند مزایای زیادی برای معامله‌گران داشته باشد؛ چرا که در زمان‌های افزایش و کاهش حجم می‌توان اقدامات موثری انجام داد. در اصل زمانی که حجم معاملات یک صرافی کاهش پیدا می‌کند و شما متوجه این امر می‌شوید، سیگنال مهمی جهت نزولی شدن روند دریافت می‌کنید.

بنابراین، حجم معاملات می‌تواند سیگنال‌های مناسبی جهت صعودی یا نزولی شدن بازار به شما بدهد تا بتوانید در معاملات خود تصمیم درستی‌تر بگیرید. همچنین معامله‌گران حرفه‌ای پایین‌ترین سطوح قیمت با کاهش حجم معاملات را به خوبی تشخیص داده و از آن به عنوان یک معکوس قریب‌الوقوع استفاده می‌کنند.

بنابراین، بررسی حجم معاملات می‌تواند تاثیر مستقیمی بر سود معاملاتی شما داشته باشد و از مهمترین اخبارهای بازار مطلع خواهید بود.

تاثیرحجم معاملات صرافی ارز دیجیتال در بازار

امروزه در دنیای ارز دیجیتال هر صرافی حجم معاملات به‌خصوص خود را دنبال کرده و داده مشخصی از آن را به افراد ارائه می‌کند. این حجم‌ها در یک ساعت مشخص از روز به نمایش درمی‌آیند و گزارشی از حجم معاملاتی نشان می‌دهند. لازم به ذکر است حجم معامله‌ای که در آن ساعت مشخص می‌شود، به‌صورت تخمینی بوده و کاملاً دقیق نیست. در واقع بر اساس میزان حجمی که در روز آینده ارائه می‌شود شما می‌توانید نسبت به حجم معاملاتی روز گذشته درک بهتری داشته باشید.

همچنین برای تشخیص میزان قدرت بازار می‌توانید از حجم معاملات صرافی جهت استفاده کنید و ارزهایی که دارای حجم بالاتری هستند، قطعاً روندهای سالم‌تر و طبیعی‌تری نیز دارند. این حجم‌ها در روند بازار می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

هر چقدر که میزان حجم یک ارز دیجیتال افزایش پیدا کند، میزان نقدینگی آن نیز افزایش پیدا کرده و سفارش‌های بیشتری دریافت می‌شود. معامله‌گران هنگام انجام ترید باید توجه ویژه‌ای به این فاکتور داشته باشند؛ چرا که به کمک آن می‌توانند جهت اصلی را تشخیص دهند.

در واقع اهمیت حجم معاملات در صرافی بیش از آن چیزی بوده که تصور می‌کنید و به نحوی می‌تواند سرنوشت‌ساز معاملات شما باشد. امروزه برخی از معامله‌گران نیز با استفاده از برخی اندیکاتورها می‌توانند میزان حجم معاملات صرافی ارز دیجیتال را به‌خوبی بررسی نمایند.

جهت فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال انتخاب صرافی مناسب یکی از مهمترین نکاتی بوده که باید به آن دقت کنید. حجم معاملات در صرافی یکی از معیارهای اصلی بررسی صرافی‌ها است و هر چقدر میزان این پارمتر بیشتر باشد، معامله‌گران بیشتر می‌توانند به آن اعتماد کنند و از حجم آن نیز بهره‌هایی ببرند.

امروزه به کمک بررسی حجم صرافی‌ها می‌توانید تحلیل‌های بهتری داشته باشید و تصمیمات درست‌تری در خریدوفروش بگیرید. این حجم‌ها قدرت بازار را به معامله‌گران نشان داده و می‌توانند ناحیه‌های مهم را با بررسی الگوهای گذشته به خوبی تشخیص دهند.

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/11/28/%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%AD%D8%AC%D9%85-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا