اخبار فناوری

کنسل شدن هدست ارزان اپل و کاهش تولید هدست Vision Pro به نصف

هدست اپل Vision Pro بیش از ۳ ماه پیش رونمایی شد. آنطور که پیداست مشکل در تامین قطعات مورد نیاز آن به دو موضوع مهم منجر می‌شود: اول کنسل شدن هدست ارزان اپل و دوم کاهش تولید هدست Vision Pro به نصف.

کنسل شدن هدست ارزان اپل

اخبار پیرامون هدست اپل Vision Pro پرجنب‌وجوش دنبال می‌شود. برخی از کارشناسان مشکوک به پایین بودن استقبال اولیه کاربران هستند، اگرچه اپل دقیقاً برعکس این موضوع را مدعی است.

تحلیل‌گر مسائل اپل، مینگ چی‌کو با کارشناسان هم عقیده است و برای حمایت از ادعاهای خود اعداد و ارقام جالبی دارد.

وی می‌گوید در آینده نزدیک، کمبود سخت‌افزار بزرگترین مانع اپل خواهد بود. البته فقط چند تامین‌کننده کلیدی در تامین قطعات مشکل دارند و آنها می‌گویند که قادر به تامین نیمی از سخت‌افزار مورد نیاز اپل هستند.

پس براساس حداکثر ظرفیت این تامین‌کنندگان، احتمالا در سال ۲۰۲۴ تنها بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار هدست ویژن پرو اپل تولید خواهد شد.

حالت سفر هدست ویژن پرو اپل

حالت سفر هدست ویژن پرو اپل

در نتیجه این مشکلات تولید، اپل توسعه هدست ارزان قیمت خود را که برای سال 2025 برنامه ریزی شده بود، لغو کرده است. به این ترتیب، این شرکت می تواند روی تنها Vision Pro موجود تمرکز کند و سفارش‌های وجود را تولید کند.

همچنین انتظار می‌رود اپل در سال ۲۰۲۷ برای Apple Vision Pro ارتقاء سخت‌افزاری ارائه کند، زیرا نمی‌تواند مشکلات زنجیره تامینی که با آن مواجه است را حل کند.

همچنین، مینگ-چی کو معتقد است که اپل در توضیح موارد استفاده بالقوه برای کاربران مشکل خواهد داشت. با وجود تجربه کاربری عالی، این شرکت به سختی می‌تواند در وهله‌ی اول دلیل قانع‌کننده‌ای برای نیاز کاربر به این هدست ارائه کند.

احتمالا زمان زیادی طول می کشد تا Vision Pro به یک محصول اصلی تبدیل شود که همه به آن نیاز دارند، مانند آیفون.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید آینده از آن هدست‌ها یا به تغبیر اپل، رایانش فضایی است؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/09/27/%DA%A9%D9%86%D8%B3%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%87%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%87%D8%AF%D8%B3/

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا