اخبار فناوری

هدست اپل تحولی در کنسرت مجازی و دیگر رویدادهای غیرحضوری ایجاد می‌کند

فرم‌فکتور هدست واقعیت ترکیبی می‌تواند خیلی از کارهایی که ما روی نمایشگر ۲ بعدی موبایل خود انجام می‌دادیم را به سطح جدیدی برساند. برای مثال به تازگی می‌شنویم که هدست اپل تحولی در کنسرت مجازی و دیگر رویدادهای غیرحضوری ایجاد می‌کند.

تجربه جدید انجام کارهای قدیمی با هدست اپل

هدست واقعیت ترکیبی اپل قرار است شیوه تجربه رویدادهای زنده را متحول کند. گفته می‌شود که یکی از ویژگی‌های برجسته آن کنسرت‌های مجازی خواهد بود. چند سالی هست که این قابلیت در اپل در دست توسعه بوده و هدف آن این است که تجربه‌ای یکپارچه و همه‌جانبه برای مخاطبان فراهم کند، چه برای کنسرت‌های زنده و چه از پیش ضبط شده.

از همین فناوری می توان برای رویدادهای ورزشی زنده و دیگر موارد نیز استفاده کرد

برای تحقق این پروژه بلندپروازانه، اپل در سال 2020 شرکت NextVR را خریداری کرد، شرکتی که به دلیل تخصص خود در ایجاد تجربیات واقعیت مجازی برای رویدادهای زنده مانند نمایش های ورزشی و کنسرت ها شناخته شده است. پیش از خریداری شدن توسط اپل، NextVR یک کتابخانه محتوای گسترده ساخته بود و با هدست‌های محبوبی مانند Oculus، HTC و PlayStation همکاری داشت.

اپل هر ۳-۴ هفته یک شرکت جدید می خرد!

خرید NextVR به اپل امکان دسترسی به منابع گسترده ای را هم از نظر سرمایه و هم از نظر قابلیت‌های شبکه داده است. در نتیجه، کارشناسان حدس می‌زنند که NextVR پیشرفت‌های قابل توجهی در تولید محتوای کنسرت برای اپل داشته است.

اگر این موارد صحیح باشد، هدست واقعیت ترکیبی اپل که احتمالا با نام Reality Pro شناخته می‌شود و سیستم عامل xrOS را دارد، تجربه‌ای بی‌نظیر و همه‌جانبه را برای شرکت در کنسرت‌های مجازی به کاربران ارائه می‌دهد.

طبیعتا این فناوری به کنسرت های مجازی محدود نمی شود. گزارش‌های قبلی همچنین نشان می‌دهد که اپل خدمات دیگر خود مانند +Fitness را با هدست واقعیت ترکیبی خود یکپارچه می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد به صورت مجازی تمیرن کنند. این شرکت حتی ممکن است برخی از برنامه های ورزشی را با اکوسیستم VR/AR ادغام کند و به کاربران اجازه دهد از هیجان ورزش کردن در خانه خود لذت ببرند.

امکان انجام تمرینات ورزشی با هدست واقعیت ترکیبی اپل وجود خواهد داشت

با استفاده از قدرت فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، اپل قصد دارد شکاف بین دنیای فیزیکی و دیجیتال را پر کند و به کاربران این امکان را می‌هد که احساس کنند واقعاً در یک کنسرت زنده حضور دارند.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید چنین قابلیت‌هایی تبدیل به دلیل خرید خوبی برای هدست اپل شود؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/06/03/%D9%87%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D8%B3%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا