اخبار فناوری

افزایش وزن هدست اپل ویژن پرو برای کاهش اثر روی گردن کاربر؟

بیش از چهار ماه از رونمایی هدست اپل ویژن پرو (Vision Pro) می‌گذرد. نسل اول هر دسته محصول جدیدی می‌تواند ایرادها و انتقادهای قابل توجهی داشته باشد. یکی از این موارد که متوجه Apple Vision Pro بود، وزن آن و خستگی سروگردن کاربر است. طبیعتا شاید فکر کنید کاهش وزن می‌توان این مشکل را برطرف کند. خب ما یک حق اختراع افزایش وزن هدست اپل ویژن پرو برای کاهش اثر روی گردن کاربر را رصد کرده‌ایم!

حق اختراعی برای افزایش وزن هدست اپل ویژن پرو

حق اختراعی که امروز برای اپل ثبت شده، راهی برای کاهش فشار وارده به گردن در هنگام استفاده از هدست Vision Pro را توصیف می‌کند. این تلاش به دنبال گزارشی است مبنی بر آن‌که این شرکت نگران خستگی‌گردن ناشی از وزن ویژن پرو است.

روش پیشنهادی اپل در این حق اختراع به طور غیرمنتظره‌ای، نسخه آینده هدست ویژن پرو را به جای سبک‌تر کردن، سنگین‌تر می‌کند.

هنگامی که اپل اوایل تابستان ۱۴۰۲ هدست Vision Pro را معرفی کرد، به صورت محدود و مخفی به نمایندگان رسانه‌های منتخب اجازه داد خودشان آن را امتحان کنند. متاسفانه هیچ عکس یا ویدئویی از تجربه کاربری این افراد با هدست اپل ویژن پرو منتشر نشده است. در حقیقت تنها تصاویری که از حالت در حال استفاده این هدست داریم مربوط به تصاویر تبلیغاتی این هدست می‌شود.

با این حال در همان جلسه کوتاه، مخفی و کنترل‌شده تجربه اپل ویژن پرو، وزن هدست به عنوان یک نگرانی بالقوه گزارش شد. حتی اپل یک بند جداگانه برای توزیع وزن بهتر هدست Vision Pro طراحی کرده که البته همراه با آن و درون جعبه عرضه نخواهد شد!

بند بالایی هدست اپل ویژن پرو درون جعبه ارائه نخواهد شد و جداگانه فروخته می‌شود

اپل در حال حاضر دو چشم‌پوشی بزرگ برای کاهش وزن موثر دستگاه روی سروگردن داشته است:

  1. ۱- کوچکتر کردن آن، به قیمت عدم امکان استفاده با عینک طبی
  2. ۲- باتری که با یک کابل از بدنه دستگاه بیرون است

گزارش جدید بلومبرگ ادعا کرد که با وجود این اقدامات، اپل همچنان نگران راحتی هدست است و برنامه دارد وزن مدل‌های آینده را کاهش دهد.

شاید سنگین‌تر کردن اپل ویژن پرو راه حل باشد!

حق اختراع اپل که به تازگی ثبت شده است، راه‌حلی بعید برای این مشکل را توضیح می دهد: اضافه کردن وزن به هدست.

بخش قابل توجهی از موضوع خستگی سروگردن کاربر لزوما وزن خود هدست نیست، بلکه توزیع وزن است. بیشتر فناوری و در نتیجه بیشتر وزن در جلوی هدست قرار دارد و فشار رو به پایین را در جلوی دستگاه اعمال می کند. به این ترتیب گردن کاربر باید فشاری در جهت مخالف اعمال کند تا از متمایل شدن سر به سمت جلو جلوگیری کند.

چیزی که این حق اختراع پیشنهاد می‌کند، یک وزنه تعادلی در عقب برای ایجاد مرکز ثقل خنثی‌تر است.

به صورت خلاصه چیزی شبیه به وزنه‌های بتنی که در انتهای جریثقیل‌ها دیده می‌شود، مد نظر است. وزنی معادل یا نزدیک به مجموعه جلوی سر که شامل نمایشگرها، دوربین و حسگرها، پردازنده، برد و … است، روی بخش پشت سر اضافه شود تا تعادل سروگردن بهتری ارائه شود.

برای مثال اپل می‌توانست باتری را به جای بیرون از دستگاه، دقیقا پشت سر آن طراحی کند.

هنوز هیچ‌چیز قطعی نیست اما چیزی هم بعید نیست. شاید راه‌حل همیشه آن چیزی نباشد که ابتدا به ذهن می‌رسد. البته شاید هم اپل در نسل بعدی بتواند وزن جلوی هدست را کاهش دهد و نیازی به چنین تصمیمی نباشد.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید کدام راه‌حل بهتر است؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/10/10/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%88%D8%B2%D9%86-%D9%87%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%A7/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا