اخبار فناوری

pwa نسل جدید برنامه ها – Taranjai

با برنامه های کاربردیPWA به کاربران خود اجازه دهید برنامه را با یک کلیک و با سرعت بالا بارگیری و اجرا کنند ، بدون نیاز به حساب Google Play یا App Store و حتی گزینه های داخلی مانند Bazaar و Miket. PWA فناوری عالی برای دسترسی به برنامه ها و امکان ارسال اعلان و کار بصورت آفلاین بر روی تلفن بدون نصب از بازار برنامه ها وجود خواهد داشت.

این روزها ، تلفن های همراه دیگر فقط راهی برای برقراری تماس و ارسال پیام نیستند. بسیاری از کارهای روزانه ما با استفاده از تلفن همراه انجام می شود. ماشین حساب ، تقویم ، تماشای فیلم ، بازی ، گوش دادن به موسیقی ، انتقال پول ، خرید و فروش سهام ، خواندن کتاب ، یادداشت برداری و موارد دیگر همه در یک تلفن هوشمند خلاصه می شود و ما همه چیز را به شما مدیون هستیم. طراحی برنامه هستند. برنامه های کاربردی دارای قابلیت های مختلفی هستند که با تکامل سیستم عامل ها گسترش می یابند. سالهاست که دو غول در زمینه سیستم عامل های تلفن همراه ، یعنی گوگل و اپل ، سیستم های تلفن همراه را در انحصار خود قرار داده اند. تا جایی که شرکت های بزرگ تلفن همراه مانند نوکیا نسبت به این شرکت ها شکست خورده اند.

غول های سیستم عامل تلفن همراه

سیستم عامل های مختلف سعی کرده اند در بازار موبایل رقابت کنند ، که مهمترین آنها با Windows Phone مایکروسافت و Windows 10 است. با وجود شهرت زیاد این شرکت و استفاده از نام تجاری قدیمی نوکیا و سیستم عامل آشنا ویندوز ، این سیستم عامل هنوز نتوانست موقعیت فعلی سیستم عامل های Android و iOS را بداند. تا زمانی که یک سیستم عامل رقابتی و با کیفیت به بازار معرفی نشود ، بخش های مختلف بازار محصولات و خدمات دیجیتال تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

پیامدهای تسلط انحصاری در بازار سیستم عامل ها

همین انحصار در سیستم عامل ها می تواند بر رقابت تولیدکنندگان تلفن همراه تأثیر بگذارد. در حالی که تولیدکنندگانی که از این دو سیستم عامل استفاده نمی کنند ، نمی توانند مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گیرند.

علاوه بر این ، توسعه دهندگان برنامه ترجیح می دهند وقت و انرژی خود را صرف نوشتن و طراحی برنامه روی تختی که در معرض دید افراد بیشتری است. زبان برنامه نویسی این سیستم عامل متفاوت است. به عنوان مثال ، جاوا برای طراحی برنامه های کاربردی برای سیستم عامل Android استفاده می شود ، زبان برنامه نویسی iOS xcode است و طراحی وب سایت با پایتون یا به زبانهای دیگر انجام می شود.

توسعه برنامه های کاربردی برای هر دسته از تلفن های همراه مستلزم برنامه نویسی برنامه به زبان های مختلف است و به دلیل زمان و منابع محدود ، فعالان مجبور می شوند چندین سیستم عامل را برای جذب حداکثر مخاطب انتخاب کنند. در نتیجه ، احتمال تغییر سیستم عامل های دیگر کمتر است و در نتیجه ، کاربران این سیستم ها به برنامه های کمتری در تلفن های همراه خود دسترسی دارند که می تواند انگیزه آنها را برای داشتن مارک هایی کاهش دهد. iOS به

این بازار ناهموار رقابتی یکی از دلایلی است که توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه به دنبال راه های جدیدی برای ساخت انواع برنامه ها هستند.

ابزارهای طراحی برنامه

برنامه های وب

یکی از این ابزارها برنامه های تحت وب است. برنامه های وب برنامه های تلفن همراه هستند که به راحتی از طریق یک پیوند واحد و از طریق همه مرورگرهای تلفن همراه و رومیزی قابل دسترسی هستند. با استفاده از این نوع برنامه ها ، همه کاربران می توانند از این برنامه ها بدون تأثیر بر نوع سیستم عامل موجود در تلفن همراه خود استفاده کنند. به همین دلیل ، برخی از توسعه دهندگان ، هنگامی که آنها یک برنامه بسازیدعلاوه بر ارائه برنامه بومی بر اساس سیستم عامل خاص ، آنها همچنین نسخه وب برنامه را برای دسترسی به سایر کاربران تلفن همراه آماده می کنند تا بتوان از برنامه در چندین دستگاه حتی رایانه های رومیزی استفاده کرد. این می تواند دسترسی به برنامه را آسان کرده و مخاطبین بیشتری با برنامه تعامل داشته باشند.

برنامه های کاربردی PWA

نوع دیگر برنامه های وب ، برنامه PWA است. PWA یا Progressive Wb Applications برنامه های تحت وب هستند که برای استفاده از آنها نیازی به نصب بر روی تلفن همراه خود ندارید و علاوه بر تلفن ، می توانید از طریق سایر دستگاه ها مانند رایانه خود از نصب آنها استفاده کنید. تفاوت بین طراحی برنامه های وب و برنامه های PWA در این است که برای استفاده از برنامه های وب باید به اینترنت دسترسی داشته باشید و نمی توانید از آنها به صورت آفلاین استفاده کنید. اما PWA ها طوری طراحی شده اند که می توانید عملکرد یکسانی از برنامه را در مرورگر خود داشته باشید.

برنامه های پیشرفته نسخه ای از وب سایت شما هستند که برای مشاهده در تلفن همراه بهینه شده اند ، که شبیه یک برنامه تلفن همراه است و می تواند پاسخگو باشد. به این ترتیب شما می توانید نسخه موبایل وب سایت خود را با هزینه ای در طول طراحی آن سفارش دهید.

برای شبیه سازی PWA ها به برنامه های بومی (برنامه های کلاسیک تلفن که تحت سیستم عامل منحصر به فرد تلفن طراحی شده اند) ، می توانید یک نماد برای آن در تلفن همراه خود طراحی کنید تا برنامه وب PWA وصل شدن. علیرغم PWA ها ، یک توسعه دهنده برنامه می تواند با ارائه قالب PWA برنامه ، یک نسخه قابل استفاده برای همه کاربران تلفن همراه ارائه دهد. در واقع ، PWA ها نسل جدیدی از برنامه های نامحدود هستند که صاحبان مشاغل می توانند با هزینه کم و از طریق توسعه وب سایت و بدون نیاز به طراحی یک برنامه بومی برای داشتن یک برنامه تلفن همراه و ارائه مشاغل و محصولات خود به مردم استفاده کنند. از طریق آنها.

مزایای درخواست PWA

طراحی این برنامه ها نسبت به نسخه های کلاسیک موبایل دارای مزایایی است که طراحان را به سمت آن کشاند. شامل:

عدم وابستگی به سیستم عامل

اولین مزیت حذف محیط رقابت منحصر به فرد برای تولید و فروش تلفن های همراه است. با استفاده از این ویژگی ، طراحان حرفه ای وب می توانند با افزودن قابلیت هایی برای ایجاد نسخه تلفن همراه وب سایت با هزینه کمتری به کارفرما اضافه کنند. همچنین هزینه طراحی برنامه را کاهش می دهد. بنابراین ، بدون نیاز به توجه به سیستم عامل های خاص و طراحی برنامه، می تواند شرکت خود را از طریق تلفن همراه در دسترس مخاطبین خود قرار دهد.

نیازی به به روز رسانی نیست

برنامه های کاربردی به طور کلی باید در فواصل مختلف ارتقا و به روز شوند و کاربر باید فرآیند بروزرسانی را به تنهایی انجام دهد. در بسیاری از موارد ، کاربران به روز رسانی نمی کنند و قادر خواهند بود از ویژگی های جدید برنامه استفاده کنند یا به ویژگی های برنامه دسترسی کامل داشته باشند. برنامه های PWA نیازی به بروز رسانی توسط کاربر ندارند و با ارتقاء و ایجاد تغییرات در وب سایت ، برنامه به طور خودکار به روز می شود.

ضروری!

در کشور ما به دلیل مشکلات سیاسی و تحریم ها مشکلات زیادی برای نامزدهای ایرانی بوجود می آید. یکی از آنها ممنوعیت ارائه برنامه ها از طریق فروشگاه های رسمی برنامه های تلفن همراه مانند Google Play و App Store است ، یا این برنامه ها می توانند در دستگاه های تلفن همراه مسدود شوند. در نتیجه ، بسیاری از مشاغل نمی توانند برنامه های کاربردی خود را در اختیار کاربران و مخاطبین خود قرار دهند. برنامه های PWA به دلیل عدم پشتیبانی و در دسترس نبودن فروشگاه های برنامه و نیاز به نصب آنها بر روی تلفن های همراه به راحتی توسط کاربران قابل استفاده است و امکان مسدود شدن آنها برای کاربران ایرانی وجود ندارد.

نیازی به حافظه ندارد

به دلیل عدم نصب برنامه وب در دستگاه ، هیچ ظرفیت حافظه ای برای تلفن های همراه توسط این برنامه ها اشغال نشده است و کاربرانی که تلفن هایی با حافظه محدود دارند نیز می توانند از آنها استفاده کنند. به همین دلیل ، در صورت خرابی حافظه تلفن همراه یا تعویض تلفن ، اطلاعات برنامه حذف نمی شود و حساب برنامه و همچنین اطلاعات کار و سابقه کار در هر کجا و در هر دستگاه قابل مشاهده است.

امنیت بالا

از آنجا که برنامه های PWA در بستر https ارائه می شوند ، امنیت آنها قابل اعتماد است و نیازی به نگرانی در مورد دسترسی افراد دیگر به حساب نیست. به همین دلیل ، آنها همچنین برای طراحی برنامه های حساس مانند معاملات مالی و سرمایه گذاری مناسب هستند و می توان به راحتی از این روش برای طراحی پورتال نیز استفاده می شود.

برنامه را انتخاب کنید

اگر شما نیز به دنبال یک برنامه تلفن همراه برای کسب و کار خود هستید ، بهتر است از قبل تصمیم بگیرید که این برنامه در کجا برای عموم نمایش داده می شود. مخاطبین شما چه کسانی هستند؟ صاحبان آیفون ، تلفن های اندرویدی یا همه کاربران تلفن های هوشمند؟ با دسته بندی و تعریف جامعه هدف ، زمان ، تلاش و هزینه ای که برای این پروژه پیش بینی کرده اید تعیین می شود. اما اگر می خواهید برنامه ای داشته باشید که به سیستم عامل خاصی متصل نباشد یا اگر مشاغل شما تحت تحریم های مربوط به فضای ابزارهای دیجیتالی قرار گرفته باشد ، استفاده از برنامه PWA می تواند یک راه حل موثر باشد.

طراحی برنامه PWA با چتر آبی

شرکت دانش بنیان چتر نیلی در زمینه طراحی وب سایت و برنامه های کاربردی با ارائه راه حل های خلاقانه برای توسعه مشاغل با استفاده از ابزارهای دیجیتال برای صاحبان مشاغل فعالیت می کند. این برنامه از نیروی کار متخصص خود برای کمک به شرکت ها در عملکرد بهتر در فضای دیجیتال استفاده می کند. یکی از خدماتی که Blue Umbrella به مشتریان خود ارائه می دهد ، طراحی برنامه های PWA ، انواع برنامه های وب و برنامه های کاربردی بومی تحت سیستم عامل های مختلف است.

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا