اخبار فناوری

Oppo و OnePlus به دلیل شکایت نوکیا فروش گوشی در آلمان را متوقف کردند

اوپو اخیرا رسما از فروش محصولات خود در آلمان انصراف داد. به دنبال آن، OnePlus به عنوان زیرمجموعه اوپو دقیقاً همین کار را کرد و فروش گوشی های خود را در سایت آلمانی متوقف کرد. این مورد به دلیل شکایت نوکیا از این دو شرکت است که بدون پرداخت حق ثبت اختراع از فناوری 5G این شرکت فنلاندی در گوشی های هوشمند خود استفاده کرده اند. در حالی که گوشی‌های OnePlus و Oppo در منطقه همچنان از پشتیبانی برخوردار خواهند شد، مشتریان جدید باید در آینده قابل پیش‌بینی خرید یک گوشی هوشمند از برند دیگری را در نظر بگیرند.

فروش گوشی های اوپو و وان پلاس در آلمان را متوقف کنید

گزارش WinFuture، در نیمه اول جولای، شکایت سازنده چینی Oppo و نوکیا نهایی شد. امروزه نوکیا به دلیل ارائه تجهیزات فناوری 5G شناخته شده است و نقش مهمی در اتصال، به ویژه در اروپا ایفا می کند. پرونده دادگاه نشان داد که Oppo و OnePlus از فناوری 5G در تلفن های هوشمند خود بدون پرداخت هزینه پتنت استفاده می کردند و در اصل از نوکیا سرقت می کردند.

پس از این حکم، اوپو مسیری را دنبال کرد که شامل درخواست تجدیدنظر در این حکم بود و در واقع تلاش کرد تا خود را از ممنوعیت فروش گوشی‌های هوشمند نجات دهد. متأسفانه، به نظر نمی رسد که این کار نتیجه ای نداشته باشد و تصمیم نهایی با Oppo در آلمان گرفته شده است.

اما امروز، به نظر می رسد که اوپو از دستور دادگاه برای توقف رسمی فروش گوشی هوشمند در آلمان و حذف پورتال فروش از سایت منطقه ای خود پیروی کرده است. وب سایت آلمانی Oppo در حال حاضر مانند یک شهر ارواح به نظر می رسد و تنها چند صفحه برای کاوش در آن وجود دارد. در این وب سایت، تنها یک صفحه برای بخش اطلاعات و پشتیبانی ColorOS وجود دارد. این سایت همچنین حاوی یک سلب مسئولیت واضح است که به مشتریان اطلاع می‌دهد کسانی که دستگاه‌های Oppo را در گذشته خریداری کرده‌اند، همچنان از پشتیبانی مستمر در منطقه و همچنین به‌روزرسانی‌های مداوم برای گوشی‌های هوشمند خود برخوردار خواهند بود.

فروش گوشی های اوپو و وان پلاس در آلمان را متوقف کنید

فروش گوشی های اوپو و وان پلاس در آلمان را متوقف کنید

وب سایت OnePlus آلمان کمی فعال تر به نظر می رسد، اگر کمی جعلی باشد. اگر کمی عمیق‌تر در این صفحه جستجو کنید، متوجه خواهید شد که با کلیک روی «اکنون خرید» برای هر تلفن هوشمند، یک 404 ظاهر می‌شود و از ادامه کار مشتری جلوگیری می‌کند.

برخلاف وب‌سایت اوپو، به نظر می‌رسد وان پلاس هنوز این تغییر را تأیید نکرده است و این واقعیت را پنهان می‌کند که فروش تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است. این یک معامله بزرگ است زیرا هر دو برند در کشورهای نسبتاً شناخته شده فعالیت می کنند و حتی OnePlus از اوپو در کشور محبوب تر است.

اطلاعات کمی در مورد آینده Oppo و OnePlus در آلمان و اروپا وجود دارد. اختلاف حقوقی تنها به آلمان محدود نمی شود، بنابراین می تواند اولین دومینویی باشد که برای این دو شرکت در قاره کهن سقوط می کند. با این حال، Oppo ممکن است در آینده با موافقت با شرایط نوکیا و پرداخت حق امتیاز پتنت، راهی برای خروج از این وضعیت پیدا کند.

نظر شما در مورد توقف فروش گوشی های اوپو و وان پلاس در آلمان چیست؟

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا