اخبار فناوری

Google Messenger به پایان خط رسیده است: Google Hangouts بسته شده است

حدود 2 سال و نیم پیش برای شما در Tranji نوشتیم که نام Hangout Chat و Hangout Meet را تغییر دهید چت گوگل و Google Meet تمام خواهد شد. هشت ماه قبل از جایگزینی Hangouts با چت گوگل در مورد امروز صحبت شد، با این حال، Google Messenger به پایان خط رسیده است. بله، Google Hangouts بسته شده است و فقط از طریق نسخه وب آن در دسترس خواهد بود.

پایان Google Messenger

پیام رسانی Google Hangouts این سرویس که در سال 2011 معرفی شد، یکی از دو سرویس پیام رسانی بود که توسط گوگل در آن سال راه اندازی شد. سرویس دیگر Huddle نام داشت.

در سال 2017، نام این سرویس به Hangouts Chat با تمرکز جدید بر استفاده سازمانی تغییر یافت. همچنین در سال 2020 بود که Hangouts Chat به Google Chat تغییر نام داد و این شرکت اعلام کرد که سرویس پیام‌رسانی کلاسیک Hangouts را تعطیل می‌کند.

اگرچه برنامه تلفن همراه Hangouts اوایل تابستان امسال بازنشسته شد، سرویس وب همچنان در دسترس است. اما طولی نکشید که گوگل برای پایان رسمی این سرویس آماده شد.

گوگل میل

گوگل میل

اوایل امسال، گوگل او پیامی را در مرکز راهنمایی خود پست کرد که نقشه راهی برای خاموش شدن نهایی این سرویس ارائه می کرد. این شرکت اعلام کرد:

Hangouts تا 1 نوامبر 2022 در وب در دسترس خواهد بود. پس از آن، کاربران به سرویس وب Google Chat هدایت خواهند شد. کاربران می‌توانند تا تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۳ (یا ۱۱ دسامبر ۱۴۰۱) از Google Takeout برای دانلود داده‌های خود استفاده کنند.

از زمان نوشتن این مقاله، برنامه وب Google Hangouts هنوز آنلاین است و به Google Chats هدایت نمی‌شود. دقیقاً مشخص نیست که گوگل چه زمانی به این دسترسی پایان می دهد.

آیا از Google Hangouts استفاده کرده اید؟ به نظر شما چرا گوگل اصلاً در ارائه پیام رسان شکست خورده است؟

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا