اخبار فناوری

Google Bard با ChatGPT: شاعر و خواننده گوگل رقابت خواهد کرد

پاسخ گوگل به ربات چت محبوب ChatGPT رسما با نام Google Bard شناخته می شود. «گوگل بارد» که به شاعر یا خواننده گوگل ترجمه می شود، قرار است مطالب را به شکل طبیعی تری به مخاطب ارائه کند. گوگل این سرویس را در موتور جستجوی خود ادغام می کند.

بارد گوگل

بارد گوگل یک “سرویس تست هوش مصنوعی مکالمه ای” توسط TheMDA طراحی شده.”

گروه منتخبی از آزمایش‌کنندگان می‌توانند از امروز به سیستم دسترسی داشته باشند و به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

در موفقیت شکی نیست ChatGPT تاثیرگذار بود. چت ربات مجهز به هوش مصنوعی در حال حاضر 100 میلیون کاربر دارد که آن را به یکی از سریع ترین خدمات در حال رشد تاریخ تبدیل می کند.

بارد گوگل

بارد گوگل

امروز گوگل به طور رسمی از Google Bard رونمایی کرد. همچنین یک سرویس چت مبتنی بر هوش مصنوعی است که بسیار شبیه به ChatGPT است. با این حال، این سیستم توسط LaMDA طراحی شده است – که مخفف “مدل زبان برای برنامه های مکالمه” است. گوگل از LaMDA در Google I/O 2021 رونمایی کرد.

Google LaMDA به شما امکان می دهد با یک موشک کاغذی صحبت کنید!

به طور خاص، Bard از یک نسخه کوچکتر و سبکتر از ابزار کامل LaMDA استفاده می کند. با این حال، نتیجه یکسان است: یک کاربر درخواست خود را به سبک مکالمه وارد می کند و بارد با استفاده از اطلاعات بازیابی شده از اینترنت، پاسخ هوشمندانه ای را برمی گرداند.

مثالی که گوگل در پست مقدماتی خود استفاده می کند از پدری می خواهد که به پسر 9 ساله خود توضیح ساده ای در مورد تلسکوپ فضایی جیمز وب بدهد.

امروز، Google Bard را به روی یک گروه منتخب از «تست‌کنندگان اعتماد» باز می‌کند. گوگل قصد دارد نسخه عمومی را در هفته های آینده منتشر کند.

چرا گوگل به اندازه کافی سریع برای آدرس دهی CahtGPT اقدام نکرد؟

بزرگترین مشکل ChatGPT این است که گاهی اوقات می تواند نتایج گمراه کننده، کاملا جعلی و حتی توهین آمیز را نشان دهد. این به این دلیل است که سیستم اطلاعات را از سراسر اینترنت تجزیه و تحلیل می کند و به راحتی نمی تواند درست یا نادرست یا مناسب یا نامناسب را تشخیص دهد.

این دلیل اصلی است که گوگل هنوز محصولی مبتنی بر LaMDA منتشر نکرده است. افرادی که پشت ChatGPT بودند به اندازه گوگل چیز زیادی برای از دست دادن نداشتند، بنابراین آنها محصول خود را بدون توجه به پیامدهای اخلاقی و مالی چنین سیستمی عرضه کردند.

اکنون که ChatGPT در بازار است و از موفقیت بزرگی برخوردار است، گوگل در گوشه و کنار است و فقط باید یک رقیب پیدا کند.

در اطلاعیه گوگل، ساندار پیچای عمداً بیان می کند که Google Bard ممکن است با اطلاعات نادرست یا نامناسب پاسخ دهد. این شرکت دارای سیستمی است که به کاربران اجازه می‌دهد پاسخ‌های بارد را با «پسندیدن»، «نپسندیدن» یا «تأیید» رتبه‌بندی کنند، که به نظر می‌رسد راهی برای اعتبارسنجی اطلاعات ارائه‌شده در پاسخ باشد.

پیچای در یک پست وبلاگی می گوید:

“ما بازخورد خارجی را با آزمایش داخلی خود ترکیب می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که پاسخ های Bard از بالاترین کیفیت، امنیت و پایگاه داده واقعی برخوردار است.”

زمانی که Bard در دسترس عموم قرار گرفت، مطمئناً به شما اطلاع خواهیم داد.

نطر شما چی هست؟ آیا فکر می کنید دوره بعدی تعامل کاربر با محتوای قابل جستجو فرا رسیده است؟

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا