اخبار فناوری

Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3

ضد آب بودن گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3

دوام Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 در زیر آب

گوشی های تاشوی بعدی سامسونگ شامل گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3 کمتر از یک ماه دیگر به بازار عرضه می شوند.اطلاعات جالب بسیاری در مورد گوشی ها به دست آورده شده است. با این وجود، ما انتظار پیشرفت های بیشتری از نسل سوم گوشی های تاشو داریم. یک مطلب که در مورد این گوشی ها نادیده گرفته شده عدم قابلیت ضد آب بودن می باشد. خب، آخرین اخبار درز شده حاکی از آن است که گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3 با قابلیت ضد آب بودن روانه ی بازار می شوند، اما بدون اغراق باید گفت آن چه واضح است این است که این گوشی ها را می بایست دور از گرد و خاک نگه داشت.

گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3

هر دو گوشی Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 دارای گواهی IPX8 ضد آب بودن می باشند.

این گزارش محرمانه از توئیتر Max Weinback در حالی منتشر شده که به یک توئیت پاسخ می داد و به طور غیر مستقیم اشاره کرد که هر دوی این گوشی ها با گواهی IPX8 وارد بازار می شوند.

اکنون، برای افرادی که نمی دانند IPX8  به چه معناست توضیح می دهیم که عدد 8 حاکی از آن است که هر دو گوشی گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3 قادر خواهند بود در عمق 1.5 متری آب به مدت 30 دقیقه دوام آورند. به هرحال، هیچ رهنمود واضح و روشنی در مورد عمق آب و طول مدت زمان ارائه نشده است. با این وجود، X  در این گواهی بیانگر این است که این گوشی ها در برابر اشیای جامد و گرد و غبار آزمایش نشده اند، که این مورد یکی از بدترین مواردی است که برای یک گوشی تاشو ممکن است اتفاق بیفتد.

تا جایی که می دانیم، تاکنون شاهد تولید انبوه یک گوشی تاشو با گواهی IP نبوده ایم. البته، گوشی های پرچمدار مرسوم با گواهی IP67 و حتی IP68 ارائه شده اند، اما این اولین بار است که یک گوشی تاشو با این گواهی عرضه می شود، و جای تعجب ندارد که شرکت سامسونگ اولین شرکتی است که گوشی با این گواهی ارائه می دهد.

گفته می شود که گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3 در 11 آگوست (20 مرداد) رسمی می شوند. ما پوشش خبری کامل کلیه ی گوشی های در حال عرضه را ارائه خواهیم داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا