اخبار فناوری

BOE با صفحه نمایش آیفون 14 اپل مشکلی برای ال جی خواهد بود

در میان شایعات فراوان در مورد گوشی های مخفی اپل آیفون 14امروز گزارش جدیدی منتشر شد که مدعی شد پنل های نمایشگر طراحی شده برای این مدل ها می توانند فشار قابل توجهی بر سهم بازار ال جی دیسپلی وارد کنند.

فشار دادن LG با صفحه نمایش آیفون 14 ارائه شده توسط BOE

طبق تحقیقات UBI انجام شده توسط وب سایت انتخابی همانطور که مشاهده می شود، BOE در حال تبدیل سه کارخانه خود به تاسیساتی است که در آینده قادر به تولید پنل های OLED برای اپل هستند. تا به امروز، BOE پنل های OLED را برای آیفون 12 و آیفون 13 در دو کارخانه در چین تولید کرده است که تنها 10 درصد از کل صفحه نمایش های آیفون تا سال 2021 را تشکیل می دهد. اما این گسترش قابل توجه باعث می شود که شرکت چینی از ال جی دیسپلی به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی نمایشگرهای آیفون در سال 2023 پیشی بگیرد.

تا سه ماهه چهارم سال 2022، BOE به ظرفیت تولید 144000 بستر در ماه دست خواهد یافت که تنها 96000 زیرلایه در حال حاضر موجود است. این از ظرفیت فعلی تولید 140000 زیرلایه در ماه در Samsung Display فراتر خواهد رفت و BOE را به یک رقیب جدی تبدیل می کند.

فشار دادن LG با صفحه نمایش آیفون 14 ارائه شده توسط BOE

فشار دادن LG با صفحه نمایش آیفون 14 ارائه شده توسط BOE

سهم بزرگتر BOE در صفحه نمایش آیفون می تواند تهدیدی جدی برای LG Display باشد، زیرا اپل تنها مشتری کره ای پنل های OLED نسل ششم است. برخلاف Samsung Display و BOE که هر دو طیف گسترده ای از مشتریان دیگر دارند و به طور کلی رقابتی تر هستند.

این می تواند خبر بدتری برای ال جی پس از توقف تولید صفحه نمایش های LCD آیفون و تعطیلی کامل بخش گوشی های هوشمند ال جی در اوایل سال جاری باشد.

این هفته، گزارش های دیگر در مودم 5G یک طرح سفارشی توسط اپل منتشر شد، به همین دلیل این مودم جدا از تراشه سری A این شرکت است و قرار است از سال 2023 در آیفون ها استفاده شود. این مدل ها ممکن است فاقد پیچ ​​نمایشگر باشند. از دیگر ویژگی های احتمالی سری آیفون 14 اپل می توان به اسکنر اثر انگشت یا شناسه چهره در زیر صفحه نمایش و لنز پریسکوپ تله فوتو اشاره کرد.

نظر شما در مورد تحویل صفحه نمایش آیفون 14 توسط BOE و فشار ناشی از آن بر صفحه نمایش ال جی چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا