اخبار فناوری

7 روش کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی

در طول سالیان متمادی روش های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی ابداع شده است که هرکسی باید با توجه به نیاز خود روش مناسب را انتخاب کند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی ۷ روش رایج و پرطرفدار یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم، اما توجه داشته باشید که این روش فقط برای یادگیری زبان انگلیسی نیست.

اگر بخواهید، یک روز کاری است ترجمه از فرانسه به فارسی هر دو را انجام دهید و به دنبال یادگیری زبان فرانسه هستید، می توانید از این روش ها استفاده کنید.

روش اول: GTM

این روش یکی از قدیمی ترین روش های آموزش زبان است. هدف دقیق این روش تقویت مهارت خواندن و نوشتن شماست. در واقع در مقایسه با چهار مهارت کلی، این دو مهارت در این روش اهمیت بیشتری دارند.

در روش GTM تمرکز کمتر بر روی تلفظ و اصول مکالمه و به طور کلی بر مهارت شنیداری و گفتاری است.

شما باید اصول گرامر را به عنوان یک فرمول حفظ و پیاده سازی کنید. به عنوان یک زبان آموز، زمان زیادی از یادگیری خود را صرف ترجمه و تطبیق زبان مادری خود با زبان مقصد می کنید.

آیا این روش چیزی به شما یاد می دهد؟

روش دوم: روش مستقیم

یا روش مستقیم کمی به روزتر از سبک GMT است. تفاوت اصلی حذف ترجمه زبان مادری است.

معلم شما مسائل را برای شما توضیح می دهد و مفهوم را فقط به زبان دوم به شما منتقل می کند. به عنوان مثال استفاده از تصاویر و زبان بدن از ارکان اصلی این روش است.

البته با توجه به روش های جدیدی که به دنبال داشت، این روش دیگر چندان کاربردی نیست.

روش سوم: روش صوتی زبانی

این روش معمولا برای آموزش به کودکان و نوجوانان استفاده می شود. روش ALM یکی از قدیمی ترین روش ها و ترکیبی از دو روش فوق می باشد.

در این روش یادگیری از طریق گفتگوهای رایج در جامعه صورت می گیرد. به عنوان مثال، مجموع دیالوگ های رد و بدل شده بین یک پزشک و یک بیمار. به خاطر سپردن دیالوگ ها و تمرین آنها در طول زمان به شما کمک می کند آنقدر یاد بگیرید که بتوانید در موقعیت های دیگر از چنین ساختارهایی الگو برداری کنید و کار خود را به جلو ببرید.

در این روش سلسله مراتب به این صورت است: شنیدن، صحبت کردن، خواندن، نوشتن.

روش چهارم: راه خاموش

یکی از روش های خلاقانه یادگیری زبان انگلیسی SW است. این روش برای افرادی مناسب است که دوره مکالمه را گذرانده اند و اکنون به دنبال تمرین و تجربه هستند.

راه خاموش به سکوت معلم اشاره دارد. در کلاس موضوعی برای بحث انتخاب می شود و دانش آموزان بدون دخالت معلم به بحث و بیان اعتراضات دیگران می پردازند. اگر حضور استاد لازم باشد ایشان هم وارد بحث می شود.

روش پنجم: روش یادگیری زبان جامعه

روش CLL معلم به عنوان یک رهبر در کلاس عمل می کند و کلاس را به گروه های مختلف تقسیم می کند. یک موضوع کلی تعریف می شود و در هر گروه به همین صورت روی آن آموزش می بینند. در طول این مکالمه، معلم باید بحث و حل مسئله را به عنوان راهنما راهنمایی کند.

نقش اصلی معلم در این روش ایجاد انگیزه و ترغیب دانش آموزان است. اعتماد به نفس یکی از عوامل اساسی این روش است.

روش ششم: آموزش مبتنی بر محتوا

در دانشگاه های معتبر دنیا زبان انگلیسی به این صورت تدریس می شود. همزمان با یادگیری زبان عمومی، زبان تخصصی را نیز یاد خواهید گرفت، ابتدا گرامر و ترفندهای ساده و سپس زبان تخصصی را با توجه به رشته خود یاد خواهید گرفت.

این روش برای مترجمان ایده آل است. اگر درباره صنعت ترجمه تحقیق کرده باشید، این را می دانید قیمت ترجمه ترجمه تخصصی گرانتر از ترجمه عمومی است و مترجمان دوست دارند به عنوان مترجمان متخصص شناخته شوند.

روش هفتم: رویکرد مشارکتی

این روش برای افراد با رشته ها و تخصص های مختلف متفاوت است. مواردی که قرار است آموزش داده شود با توجه به نیاز مخاطب طراحی شده است. آموزش مدیران با یک حسابدار متفاوت است.

در روش رویکرد مشارکتی عبارات و جملات از پیش تعیین شده وجود دارد و به صورت ویژه آموزش داده می شود. کمی متفاوت از روش قبلی!

آخرین کلمه

روش های دیگری برای آموزش زبان های خارجی وجود دارد، به عنوان مثال آموزش زبان مبتنی بر وظیفه، یادگیری مشارکتی و…

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا با توجه به سطح دانش و نیاز خود بهترین روش آموزشی را انتخاب کنید.

چه نوع تجربه تدریس دارید؟ حتما تجربه خود را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید، منتظر نظرات شما هستیم.

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا