اخبار فناوری

4 تا بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا که باید بدانیم؟

با پیشرفت علم و دانش پزشکی، متخصصان و پزشکان زیبایی روش ها و روش های مختلفی را برای دستیابی به حداکثر زیبایی در ظاهر و چهره افراد ایجاد کرده اند.

به عنوان مثال برای افرادی که با مشکل ریزش شدید مو یا طاسی مواجه شده اند، کاشت مو روشی بسیار موثر است و می تواند پاسخ مناسبی برای جبران کمبود مو تا پایان عمر افراد باشد.

ما قصد داریم بهترین روش کاشت موهای پر تراکم را با شما خوانندگان عزیز در میان بگذاریم. پس با ما همراه باشید

بهترین راه برای کاشت موهای پر تراکم چیست؟

  1. 1- کاشت مو با تکنیک FUT
  2. 2- کاشت مو FUE
  3. 3- کاشت مو به روش SUT
  4. 4- کاشت مو با استفاده از تکنولوژی DHI

ذکر این نکته ضروری است که هر روش کاشت مو مزایا و معایب خود را دارد.

بنابراین نمی توان جرات گفت که بهترین یا بدترین روش برای کاشت مو کدام است. پزشک با توجه به شرایط فرد زیبا و با در نظر گرفتن عواملی بهترین روش را پیشنهاد می کند.

روش های FUT، FUE، ترکیبی، DHI (FUE اصلاح شده)، SUT و میکروفیت همگی می توانند بهترین تراکم مو را به پزشک و بیمار بدهند. زیرا اساس این روش ها این است که به پزشک اجازه می دهند بیشترین تعداد ممکن گرافت یا فولیکول مو را استخراج کند. اگر پزشک تجربه و مهارت لازم را داشته باشد؛ این تکنیک‌ها درمان‌های بسیار خوبی برای پوشاندن قسمت‌های طاس یا پراکنده سر هستند.

کاشت مو نواری FUT

کاشت مو به روش FUT یکی از کاربردی ترین تکنیک های کاشت مو برای افراد است. این روش معمولا برای افرادی که طاسی قابل توجهی در قسمت جلوی سر دارند بسیار موثر است. در این تکنیک، پزشک از نوار باریکی از فولیکول‌ها استفاده می‌کند که آن را از بانک موی افراد جدا می‌کند. فولیکول ها را به ناحیه ریزش مو حرکت می دهد.

عیب این روش این است که جای زخم به صورت خطی در پشت سر باقی می ماند.

کاشت مو FUE

کاشت مو FUE برای افرادی که از ریزش مو رنج می برند و دچار طاسی نمی شوند مناسب است. در این تکنیک فولیکول های مو در محل برداشت یکی یکی از هم جدا شده و به محل پیوند منتقل می شوند. در این تکنیک بانک مو علاوه بر پشت سر می توان قسمت های مختلف بدن مانند سینه، بازوها، زیر چانه، زیر بغل و اندام تناسلی را انتخاب کرد. البته این مشکل به شرایط خاصی از جمله وضعیت فولیکول های مو و ضخامت و شباهت تارهای مو در آن نواحی با تارهای مو روی سر بستگی دارد.

مزیت این روش این است که جای زخم و اسکار در ناحیه بانک مو ظاهر نمی شود.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو با استفاده از تکنیک SUT یا کاشت تک واحدی یکی از جدیدترین روش های کاشت مو است که توانسته است با استفاده از ابزارهای پیشرفته بیشترین تراکم مو را به پزشکان و متخصصین زیبایی ارائه دهد. در این روش، مو از نواحی پر از فولیکول جدا شده و به نواحی پراکنده سر فولیکول پیوند داده می شود. خوشبختانه با این تکنیک جای زخم باقی نخواهد ماند و دوره نقاهت کوتاه است.

کاشت مو با استفاده از تکنولوژی DHI

کاشت مو DHI شاخه جدیدی از فناوری FUE است که از یک ابزار پیشرفته قلم مانند با سرعت فوق العاده بالا برای برداشتن فولیکول ها از ناحیه پر مو سر، انتقال آنها به ناحیه کم مو و پیوند آنها در آنجا استفاده می کند.

این تکنیک در سریع ترین زمان ممکن بدون وقفه یا اتلاف وقت اجرا می شود. در نتیجه بهترین گزینه برای بازسازی و ترمیم موهای از دست رفته در نظر گرفته می شود.

چه تکنیک هایی برای کاشت مو استفاده می شود؟

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. پزشکان می توانند با روش های مختلف مانند FUT، FUE، ترکیبی، میکروفیت، DHI، SUT، کاشت موی مناسب برای متقاضیان را انجام دهند.

هر یک از این روش ها بسته به شرایط ریزش مو یا طاسی و وضعیت جسمانی افراد انتخاب می شود.

اما افراد باید با مراجعه به کلینیک های معتبر و مشورت با پزشکان واجد شرایط بهترین روش کاشت مو را برای درمان ریزش مو انتخاب کنند.

حال می خواهیم این سوال را بررسی کنیم که کدام یک از روش های رایج کاشت مو باعث افزایش تراکم مو می شود؟

کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک عمل زیبایی نیمه جراحی است که جایگزین تارهای از دست رفته مو می شود. از طریق این تکنیک، فولیکول های مو از مناطق با تراکم بیشتر به مناطق با تراکم کمتر منتقل می شوند و با افزایش حجم و تراکم در نواحی با موهای کمتر، به ایجاد شادابی و حفظ جوانی افراد کمک می کند. پزشک از موهای بانک موی انسان برای پیوند استفاده می کند.

بانک مو چیست؟

بانک مو ناحیه ای در پشت سر و نزدیک گردن است که قوی ترین فولیکول های موی انسان در آن قرار دارد. پزشکان از پیوند زنده در این ناحیه برای کاشت مو استفاده می کنند. این گرافت ها را می توان با انتقال به ناحیه بدون مو رشد داد. در برخی از مردان که موهای بدنشان ضخیم و قوی است. کاشت مو بدون بانک مو را می توان از ناحیه سینه یا موهای ریش زیر چانه انتخاب کرد.

لینک منبع: https://khosroyani.com/kasht-mo-bedon-bank-mo/

سوالات متداول

س: چه مدت طول می کشد تا اثرات کاشت مو مشاهده شود؟

پاسخ: اول اینکه تکنیک مورد استفاده و شرایط فیزیکی و ژنتیکی افراد بر زمان نتیجه گیری تاثیر می گذارد.

اما به طور کلی پزشکان 6 ماه زمان برای ترمیم و ترمیم موهای کاشته شده در نظر گرفتند.

س: موهای کاشته شده چقدر دوام می آورند؟

ج: به طور کلی اثر کاشت مو تا آخر عمر باقی می ماند.

س: سن مناسب برای کاشت مو چیست؟

پاسخ: بهترین سن برای کاشت مو بعد از 25 سالگی است.

س: هزینه کاشت مو چقدر است؟

ج: هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی از جمله میزان ریزش مو یا میزان طاسی، مهارت و مهارت پزشک معالج، وضعیت کلینیکی که درمان در آن انجام می شود و … بستگی دارد. بستگی دارد.

منبع: https://مایفون مگ.ir/2024/06/23/4-%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%85%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%DA%A9%D9%87-%D8%A8/

تحریریه مای فون مگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا