اخبار فناوری

10 شرکت موثر در مورد تغییرات منفی آب و هوا کدامند؟ آمریکایی ها در ردیف اول…!

موضوع تغییر اقلیم و گرمایش زمین مدت هاست که به طور جدی توسط فعالان این حوزه دنبال می شود تا اثرات نامطلوب آن بر زندگی انسان، حیوان و گیاه کاهش یابد. اما 10 شرکت موثر در مواجهه با تغییرات آب و هوایی کدامند؟ در این مقاله با مایفون مگ برای مطالعه این موقعیت با ما همراه باشید.

10 شرکت موثر در تغییرات آب و هوایی را بشناسید. آمریکایی ها در ردیف اول…!

تغییرات اقلیمی مشکلی است که جهان سعی دارد با آن مقابله کند. با این حال، تا زمانی که دولت‌ها در سراسر جهان پاک نشوند، تغییرات اقلیمی همچنان یک موضوع مخرب خواهد بود. هیچ دولتی به اندازه ایالات متحده در مورد تغییرات اقلیمی سخنگو نبوده است، با این حال، سوال این است که دولت ایالات متحده چقدر صادق است؟

دولت آمریکا از آسیا و آفریقا می خواهد که بر تغییرات آب و هوایی تمرکز کنند. از نظر فنی، آنها به این مناطق می گویند که صنعتی شدن را متوقف یا کند کنند. با این حال، خود شرکت های آمریکایی بیش از هر کشور دیگری نفوذ دارند و در حال تخریب آب و هوای جهانی هستند. در مطالعه‌ای که اخیراً توسط یک موسسه تحقیقاتی منتشر شده است، ده شرکت به عنوان بزرگترین شرکت‌های جهان با بیشترین ضرر در بخش تغییرات اقلیمی معرفی شده‌اند.

10 شرکت موثر در تغییرات اقلیمی

شرکت هایی که در ایجاد تغییرات اقلیمی نقش دارند و آن را بدتر می کنند عبارتند از:

  1. شورون (نفت و گاز) – آمریکا
  2. اکسون موبیل (نفت و گاز) – آمریکا
  3. O. BASF (تولید شیمیایی) – آلمان
  4. کونوکو فیلیپس (نفت و گاز) – آمریکا
  5. SEMPRA (انرژی) – آمریکا
  6. نیروی برق آمریکا (انرژی) – آمریکا
  7. شرکت جنوبی (انرژی) – آمریکا
  8. Nippon Steel (فولاد) – ژاپن
  9. PJSC Gazprom (نفت و گاز) – روسیه
  10. تویوتا (خودرو) – ژاپن

بر اساس فهرست منتشر شده توسط اندیشکده آب و هوا InfluenceMap، شرکت های آمریکایی شش مکان در بین 10 شرکت برتر را به خود اختصاص داده اند. حال، ایالات متحده چگونه می تواند سایر دولت ها را متقاعد کند که روی تغییرات آب و هوایی تمرکز کنند؟ اولین خط اقدام او باید تمرکز بر شرکت های آمریکایی باشد. در واقع، دولت ایالات متحده باید قبل از بررسی سایر زمینه ها، انتشار کربن از شرکت های آمریکایی را کاهش دهد. زیرا پرداخت هزینه به مناطق دیگر برای پرورش درخت به جای صنایع پایدار نیست.

با توجه GizChinaبدیهی است که شرکت های نفت و گاز بیشترین جایگاه های این فهرست را به خود اختصاص داده اند. تنها تویوتا در بخش خودرو در این لیست قرار دارد. تویوتا رتبه آخر را در تلاش‌های کربن‌زدایی دارد. این بدان معناست که کمتر از 1 درصد از کل فروش خودروهای بدون آلایندگی (غیر هیبریدی) را دارد. علاوه بر این، زنجیره تامین آن برای کاهش انتشار کربن توسعه نیافته است. تویوتا بیش از دو دهه است که خودروهای هیبریدی عرضه می کند.

10 شرکت موثر در تغییرات اقلیمی

این موضوع خود راهی برای حرکت به سمت خودروهای برقی بدون آلایندگی فراهم می کند. البته تویوتا همچنان به استراتژی محصولات هیبریدی خود پایبند است. آنها خودروهای هیبریدی، پیل سوختی و بنزینی را ارائه می دهند. در حال حاضر این شرکت قصد ندارد تولید خود را به طور کامل به خودروهای برقی منتقل کند. اد کالینز، مدیر InfluenceMap، گفت که بسیاری از شرکت های موجود در لیست بالاترین تعهدات را برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی انجام داده اند. با این حال، آنها سیاست هایی را اجرا می کنند که با این هدف در تضاد است.

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا