اخبار فناوری

ویژگی Circle to Search به زودی توانایی جستجو آهنگ و صدا را خواهد داشت

با همکاری نزدیک گوگل و سامسونگ، ویژگی جدید Circle to Search همراه با سری گلکسی اس 24 رونمایی شد. این ویژگی که در واقع دسترسی سریع به مجموعه لنز گوگل است، در حال حاضر در انحصار برخی از محصولات گوگل و سامسونگ است. اگر هر کدام از این محصولات را دارید، خبرهای خوبی برای شما داریم، زیرا Circle to Search به زودی قابلیت جستجوی آهنگ ها و ضبط های صوتی را خواهد داشت.

قابلیت جدید برای ویژگی دایره جستجو

ویژگی Circle and Search به کاربران این امکان را می دهد که با کشیدن یک دایره در اطراف موضوع، جزئیات مربوط به هر چیزی را در صفحه جستجو کنند. اکنون گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که گوگل می‌خواهد Circle to Search را با قابلیت شناسایی آهنگ‌ها و آهنگ‌های صوتی ارائه کند.

بر اساس این گزارش، آخرین نسخه بتای اپلیکیشن Circle to Search گوگل در دستگاه های اندرویدی حاوی یک رشته کد است که به دکمه جستجوی صوتی جدید اشاره می کند. این رشته کد را در تصویر بالا می بینید.

منبع گزارش توانسته رابط کاربری این دکمه جدید را که شبیه یک نت موسیقی است، فعال کند. این دکمه در کنار دکمه ترجمه متن موجود روی صفحه نمایش داده می شود. می توانید طرح جدید را در اینجا ببینید:

در حال حاضر، گفته می شود این دکمه کار می کند و گوگل هیچ توضیح رسمی در مورد هدف آن ارائه نکرده است. با این حال، بر اساس آیکون نت موسیقی، حدس زده می شود که ضربه زدن روی دکمه ممکن است به Circle to Search اجازه دهد تا از میکروفون تلفن برای تجزیه و تحلیل صداهای محیط استفاده کند.

اگر آهنگ یا آهنگ شناخته شده ای را شناسایی کنید، این ویژگی اطلاعاتی در مورد آن ارائه می دهد. حلقه جستجو همچنین ممکن است به کاربران اجازه دهد آهنگی را برای شناسایی خود بخوانند. توجه داشته باشید که از قبل یک نماد میکروفون در نوار جستجو وجود دارد که ویژگی های جستجوی آهنگ را ارائه می دهد.

با این حال، اگر این ویژگی همانطور که انتظار می رود کار کند، تشخیص آهنگ را برای دستگاه های اندرویدی آسان تر می کند.

نظر شما در مورد این ویژگی چیست؟ آیا ارتقاء کاربر خواهد بود؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2024/06/23/%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-circle-to-search-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D8%A2%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%88-%D8%B5/

تحریریه مای فون مگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا