اخبار فناوری

هزینه ساخت هدست ۳۵۰۰ دلاری اپل فقط ۱۷۰۰ دلار تخمین زده می‌شود!

حدودا شش ماه از رونمایی هدست اپل ویژن پرو می‌گذرد. شایعات ما را برای قیمت بالای آن آماده کرده بودند و ضربه آخر را اپل زد. قیمت ۳۵۰۰ دلاری برای این هدست واقعا عدد بالایی است و شاید هر کسی به فکر خرید آن نیفتد. اگر هم بخواهد بخرد شاید واقعا محدودیت‌های مالی او را منصرف کند. حال جالب است بدانید که هزینه ساخت هدست ۳۵۰۰ دلاری اپل فقط ۱۷۰۰ دلار تخمین زده می‌شود!

هزینه ساخت هدست اپل ویژن پرو

پیش‌بینی می‌شود که فروش اولیه هدست گران‌قیمت اپل ویژن پرو در لحظه عرضه از ۴۰۰ هزار دستگاه عبور کند. همچنین فروش کل سال 2024 آن به ۱ میلیون عدد برسد.

قبلا پیش‌بینی می‌شد که هدست Apple Vision Pro با قیمت 3499 دلاری یک محصول کم‌تیراژ باشد، اما یک گزارش جدید چشم‌انداز خوش‌بینانه‌ای از فروش این هدست واقعیت ترکیبی پریمیوم ارائه می‌دهد.

این گزارش بیان می‌کند که در زمان عرضه، انتظار می‌رود این اپل حدود 400،000 دستگاه از این هدست به بازار عرضه کند. با توجه به اینکه در ابتدا فقط از طریق یک سیستم عرضه محدود در دسترس خواهد بود و فقط در ایالات متحده فروخته می‌شود، این واقعا رقم قابل توجهی است.

علاوه بر این، گزارش جدید نشان می‌دهد که این محصول در سال آینده به ۱ میلیون دستگاه فروش خواهد رسید که با در نظر گرفتن همه موارد دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

شایعه جدید همچنین می‌گوید که قطعات مورد نیاز برای ساخت هدست اپل ویژن پرو 1700 دلار هزینه دارند که با هزینه ساخت و سود اپل به قیمت 3499 دلاری آن منجر می شود.

تجزیه و تحلیل انجام شده توسط Jiemian تصویر جالبی از آینده فروش Apple Vision Pro را ترسیم کرده است. بر اساس این گزارش باید گفت که اپل ویژن پرو نه تنها سال ۲۰۲۴ به ۱ میلیون دستگاه فروش دست پیدا خواهد کرد، بلکه تنها سه سال پس از عرضه و تا سال 2026 می‌تواند قله 10 میلیون فروش را فتح کند.

نسبت قطعات چینی موجود در ساخت اپل ویژن پرو 60 درصد است که با سری آیفون 15 قابل مقایسه بوده و گفته می شود Luxshare شریک مونتاژ انحصاری هدست اپل است.

البه باید در نظر داشته باشید که در این مرحله، چنین پیش‌بینی‌هایی واقعا فراتر از واقعیت به نظر می‌رسد. البته مگر اپل با عرضه نسخه اقتصادی‌تر ویژن پرو بتواند به این اعداد در درازمدت دست پیدا کند.

نظر شما چیست؟ اپل به این عددها دست پیدا می‌کند؟ شما مشتاق خرید این هدست هستید؟‌ توجه داشته باشید که ۳۵۰۰ دلار فقط قیمت خود هدست است. مثلا اگر شما عینکی باشید هزینه خرید لنز برای هدست اپل ویژن پرو بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار خواهد بود! یا مثلا بند بالایی هدست اپل ویژن پرو درون جعبه ارائه نخواهد شد و جداگانه فروخته می‌شود. در نتیجه شاید قیمت نهایی بالای ۴۰۰۰ دلار شود.

هزینه خرید لنز برای هدست اپل ویژن پرو بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار خواهد بود!

هزینه خرید لنز برای هدست اپل ویژن پرو بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار خواهد بود!

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/11/28/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%87%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%DB%B3%DB%B5%DB%B0%DB%B0-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D9%81%D9%82%D8%B7-%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B0/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا