اخبار فناوری

مصرف انرژی صفحه نمایش Samsung Galaxy S23 Ultra نسبت به نسل قبلی کارآمدتر است

سامسونگ به تازگی از سری پرچمداران سال 2023 خود با نام گلکسی اس 23 رونمایی کرده است. مدل برتر این خانواده یعنی Galaxy S23 Ultra تغییرات مناسبی مانند نرم افزار بهبود یافته، دوربین و تجربه کاربری بهتر را به ارمغان می آورد. بر اساس آخرین گزارش ها، صفحه نمایش Galaxy S23 Ultra انرژی کمتری نسبت به صفحه نمایش آیفون 14 پرو مکس مصرف می کند.

مصرف انرژی صفحه نمایش Samsung Galaxy S23 Ultra

اگرچه به نظر می رسد پیکسل های آبی روی صفحه نمایش S23 Ultra از مواد M11 به جای مواد M12 ساخته شده اند، منبع ادعا می کند که “اختلاف در ساطع کننده های فردی وجود دارد.” بنابراین قرار دادن صفحه نمایش S23 Ultra در دسته نمایشگرهای M11 چندان ساده نیست. این انتخاب باعث شد تا صفحه نمایش گلکسی اس 23 اولترا نسبت به رقبای خود از مصرف انرژی بیشتری برخوردار باشد. حتی بهتر از صفحه نمایش مورد استفاده آیفون 14 پرو مکس که تماماً از مواد M12 ساخته شده است.

از آنجایی که سامسونگ اکثر پنل های AMOLED مورد استفاده در گوشی های هوشمند را تولید می کند، این شرکت به عنوان یک متخصص صفحه نمایش شهرت پیدا کرده است. وقتی صحبت از صفحه نمایش به میان می آید، پرچمدار برتر سال 2023 این شرکت، گلکسی اس 23 اولترا، می تواند رقیب آیفون 14 پرو مکس باشد.

استقلال خوب برای Galaxy S23 Ultra این ممکن است به دلیل انتخاب موادی باشد که سامسونگ برای ساخت صفحه نمایش AMOLED انتخاب کرده است. البته بهینه سازی نرم افزار و تراشه جدید هم بی تاثیر نیست.

در مقایسه با پنل‌های مبتنی بر M12، به نظر می‌رسد صفحه نمایش گلکسی اس 23 اولترا رنگ سبز بیشتری دارد. همچنین از ساطع کننده های جدید نور قرمز استفاده می کند. اگرچه از ساطع کننده های نور آبی مبتنی بر M11 استفاده می کند، اما انرژی کمتری نسبت به صفحه نمایش آیفون 14 پرو مکس مصرف می کند و در عین حال سطوح روشنایی مشابهی را حفظ می کند. نحوه مقایسه گلکسی اس 23 اولترا، گلکسی اس 22 پلاس و آیفون 14 پرو مکس را در جدول بالا مشاهده کنید.

با در نظر گرفتن همه این عوامل، سامسونگ واقعاً کار بزرگی انجام داده است. اگرچه گلکسی اس 23 اولترا از بسیاری جهات فاقد ارتقاء اساسی بود، اما همین ارتقاهای کوچک برای ارائه عمر باتری بهتر در صورت ترکیب با نرم افزار بهینه آن کافی بود.

نطر شما چی هست؟ سطح نمایشگر و بهینه سازی باتری در Galaxy S23 Ultra واقعاً بسیار ساده است، اینطور نیست؟

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا