اخبار فناوری

لپتاپ های اقتصادی مجهز به پردازنده کوالکام اواخر سال 2025 از راه می‌رسند

کوالکام در حال آماده شدن برای عرضه اولین کامپیوترهای مجهز به پردازنده است سری اسنپدراگون X او هست. این ابزارها عملکرد و کارایی کاملا متفاوتی را نوید می دهند، اما قیمت آنها این محصولات را برای بسیاری از کاربران دور از دسترس قرار می دهد. با این حال، خبرهای خوبی برای کسانی که به دنبال خرید یک لپ تاپ مقرون به صرفه با پردازنده کوالکام هستند، وجود دارد.

لپ تاپ های مقرون به صرفه با پردازنده کوالکام بین 600 تا 800 دلار قیمت خواهند داشت

بیایید با خبر خوب شروع کنیم. مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور دنیای فناوری، آن روز رسانه های متوسط مقاله جالبی در مورد آینده لپ تاپ های مبتنی بر لوگو نوشتم. به گفته کو، کوالکام به شدت در حال توسعه اسنپدراگون استکانیماین تراشه های جدید در حال ساخت هستند 4 نانومتر TSMC از آن به لپ تاپ هایی با قیمت بین ساخته می شود 600 تا 800 دلار جایگزین خواهد شد و این تعداد بسیار کمتر از لپ تاپ های مجهز به پردازنده اسنپدراگون X است حاضر همین است 1000 دلار یا شروع بیشتر

البته این تمام ماجرا نیست! به گفته Kuo، پردازنده Canim در معرفی خواهد شد سه ماهه چهارم 2025 برنامه ریزی شده بود. بنابراین، اگر می خواهید یک لپ تاپ ارزان قیمت با پردازنده کوالکام بخرید، باید بیش از یک سال صبر کنید. البته اگر عجله دارید می توانید کمی صبر کنید تا قیمت لپ تاپ ها بر اساس لوگوی فعلی بازار کاهش یابد تا بتوانید با قیمت مناسب تری آنها را خریداری کنید.

با وجود ارزان بودن، Canim هنوز هم یک شفا دهنده بسیار قدرتمند است!

کو همچنین در گزارش خود به جزئیات مربوط به کنترل کننده Kanem اشاره کرد. این تراشه درست مانند برادران بزرگتر خود خواهد بود 40 ترافلاپس قدرت پردازش هوش مصنوعی را دارد. این بدان معناست که لپ تاپ های دارای پردازنده Canim می توانند ویژگی های رایانه های شخصی را داشته باشند Copilot Plus از طیف وسیعی از ویژگی های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی بهره مند شوید.

اکنون سوال اصلی این است که کوالکام چگونه قصد دارد قیمت پردازنده Canim را کاهش دهد؟ در حالی که هنوز پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد، احتمالاً این تعداد پردازنده وجود دارد هسته های CPU و GPU کمتر در مقایسه با اسنپدراگون ایکس پلاس، آن را خواهد داشت. همچنین ممکن است لپ تاپ های مجهز به Canim محدودیت هایی در تعداد پورت های ورودی و خروجی داشته باشند.

نظر شما در مورد برنامه های کوالکام برای محصولات آینده اش چیست؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2024/06/18/%D9%84%D9%BE%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D9%87%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D9%88%D8%A7/

تحریریه مای فون مگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا