اخبار فناوری

برند خودروساز NIO اولین موبایل خود را ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ رونمایی خواهد کرد

خودروهای برقی شاید هنوز در کشور ما و حتی خیلی از بازارهای دیگر جایگاهی نداشته باشند، اما آینده از آنِ آن‌هاست. چین یکی از کشورهایی است که برنامه‌های بزرگی برای سهم داشتن در این فاز نوظهور بازار خودرو دارد. حتی برخی از برندهای موبایلی چینی مانند هواوی و شیائومی برنامه به‌روزشدن برای کسب سهم از آن را دارند. اما برعکس این روند هم وجود دارد، ورود برندهای سازنده خودرو برقی به بازار موبایل‌های هوشمند! به تازگی رسما تایید شده که برند خودروساز NIO اولین موبایل خود را ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ رونمایی خواهد کرد.

اولین موبایل برند NIO

در بازار فناوری و خودرو اواخر تابستان هر سال شمسی، بسیار هیجان‌انگیز می شود. برند Nio طی دو هفته آینده برای هر ۲ بازار یک محصول تازه دارد.

یکی از بنیانگذاران و رئیس این شرکت یعنی Qin Lihong رسما اعلام کرد که این شرکت خودرو EC6 را در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ رونمایی خواهد کرد. همچنین ۳۰م همین ماه به رونمایی از موبایل خود خواهد پرداخت.

پیش از این Nio تایید کرده بود که گوشی هوشمند این برند در حال توسعه است. همچنین برنامه دارد که سالی ۱ مدل موبایل جدید عرضه کند.

طی یک کنفرانس تلفنی اخیر که پیرامون درآمد این شرکت بود، وی تاکید کرد که چگونه گوشی‌های هوشمند می توانند رقابت‌پذیربودن خودروهای Nio را بهبود بخشند.

انتظار می رود که هماهنگی جالبی بین گوشی‌های هوشمند Nio و خودروهای آن وجود داشته باشد. البته در حال حاضر تغییر تنظیمات خودرو از روی گوشی شما یک موضوع در دسترس است، بنابراین ما نمی‌دانیم که Nio چقدر می‌تواند این کار را بهتر و عمیق‌تر انجام دهد.

موبایل هوشمند برند Nio قبلاً مورد تایید وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین قرار گرفته بود. حتی در یک برنامه بنچمارک رصد و برخی از مشخصات آن مشخص شده است.

این موبایل پرچمدار مجهز به فناوری UWB یا فراپهن‌باند خواهد بود، بنابراین تقریباً به طور قطع به عنوان یک کلید دیجیتال برای خودروهای NIO عمل خواهد کرد.

نظر شما چیست؟ آیا خودروسازها باید خود دست به کار شده و موبایل بسازند یا یک نرم‌افزار کاربردی برای خودروهای خود توسعه دهند؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/09/05/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D8%B2-nio-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%DB%B3%DB%B0-%D8%B4/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا