اخبار فناوری

ایلان ماسک ممکن است ورود محصولات اپل را به تسلا ممنوع کند

ایلان ماسک، رئیس تسلا، اسپیس ایکس و نورالینک در پستی در شبکه اجتماعی X گفت که اگر… به ادغام مدل Open AI در محصولات اپل تکمیل می شود و در تمام دستگاه های اپل در شرکت های خود استفاده می شود ممنوع انجام خواهد داد. کنفرانس جهانی توسعه دهندگان 2024 که اخیرا برگزار شد، با اخباری در مورد رویکرد اپل به هوش مصنوعی همراه بود. اما به نظر می رسد ایلان ماسک از همکاری اپل با Open AI اصلا راضی نیست و قصد دارد به هر شکل ممکن این نارضایتی را ابراز کند.

ایلان ماسک همکاری اپل و Open AI را یک خطر امنیتی می داند

او فقط ترکیب سیستم عامل اپل و OpenAI را عالی نمی داند خطر این یک دستور «امنیتی» است، بلکه یک دستور است که هر کسی که محصول اپل را به شرکت‌های تحت کنترل ماسک وارد می‌کند، باید دستگاه‌های خود را هنگام ورود اسکن کند.

اپل در مورد ویژگی هایی با عنوان “هوش اپلآنها تاکید می کنند که در حالی که ادغام ChatGPT با سیستم عامل های تبلت، تلفن هوشمند و لپ تاپ به کاربران در انجام کارهای روزمره مانند تولید محتوا و تصویر کمک می کند، آدرس IP کاربران “مخفی” است و ” OpenAI هیچ درخواست کاربر را ذخیره نمی کند.

با این حال، اپل اضافه کرد که اگر یکی از کاربران اپل تصمیم بگیرد حساب خود را به OpenAI و ChatGPT پیوند دهد، سیاست‌های استفاده از داده ChatGPT اعمال خواهد شد. اپل همچنین بیان کرد که پیشرفته ترین ویژگی هایهوش اپلیا به طور خلاصه باید از هوش مصنوعی که بار محاسباتی سنگین تری دارد برای پردازش استفاده کرد سرورها این شرکت ارسال خواهد شد. اما برای اطمینان از حریم خصوصی کاربران، اپل به کارشناسان و برنامه نویسان مستقل اجازه می دهد تا کدهای این شرکت را برای سرورهایش مشاهده و بررسی کنند.

نظرات اولیه ماسک آنها در مورد هوش مصنوعی صحبت کرده اند و معتقدند که ادغام خدمات Open AI در محصولات اپل یک “آسیب پذیری امنیتی غیرقابل قبول” ایجاد می کند. به گفته ایلان ماسک، این موضوع آنقدر جدی است که… قصد دارد محصولات اپل حتی به شرکت‌های تحت مدیریت او از جمله تسلا، اسپیس ایکس، نورالینک و… می‌رسند تا بازدیدکنندگان از محصولات کوپرتینویی استفاده کنند، باید تلفن‌های خود را هنگام ورود اسکن کرده و سپس در قفس فارادی ذخیره کنند.

مالک تسلا محصولات اپل را جاسوس افزار می داند!

موج بعدی اظهارات ایلان ماسک حدود یک ساعت پس از پست X تیم کوک در پست خود منتشر شد و ماسک در پاسخ به آن محصولات اپل را “جاسوس افزار وحشتناک” نامید. محسوس یک عمل

وی در ادامه اظهارات تند مالک تسلا درباره اپل، از اتکای این شرکت به هوش مصنوعی باز در خصوص حریم خصوصی کاربران انتقاد کرد و گفت:

این ادعا که اپل نمی تواند هوش مصنوعی خود را توسعه دهد اما می تواند از داده های شما در برابر هوش مصنوعی باز محافظت کند کاملاً مضحک است.

اپل هیچ ایده ای ندارد پس از ارسال داده های خود به Open AI چه اتفاقی می افتد.

البته ماسک تنها منتقد اپل و Open AI نیست، زیرا نهادهای دیگری مانند اتحادیه اروپا نیز چنین نگرانی هایی را مطرح کرده اند. نگرانی عمده در میان برخی از شرکت‌های آلمانی که توسط مدرسه بین‌المللی مدیریت (ISM) مورد بررسی قرار گرفتند این بود که هنگام مدیریت داده‌های حساس به پروتکل‌های هوش مصنوعی اعتماد ندارند. در حالی که مقامات ایتالیایی حفاظت از داده ها در ژانویه هشدار دادند که ChatGPT برخلاف قوانین حفاظت از داده ها عمل می کند.

سیاست حفظ حریم خصوصی OpenAI بیان می کند که اطلاعات شخصی کاربران ممکن است در سناریوهای مختلف با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته شود. همچنین اشاره می کند که شرکت ممکن است “اطلاعات شخصی را جمع آوری یا از بین ببرد.”

نظر شما در مورد مواضع ایلان ماسک چیست؟ آیا با نظرات او موافقید؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2024/06/12/%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7%D8%B3%DA%A9-%D9%85%D9%85%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%BE%D9%84/

تحریریه مای فون مگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا