اخبار فناوری

ارتقا آیفون ۱۵ و آیفون ۱۶ برای سازگاری بیشتر با اپل ویژن پرو – تراشه UWB هفت نانومتری و Wi-Fi 7

هدست اپل Vision Pro برای موفقیت در بازار قطعا نیاز به اکوسیستم پهناور و سازگار دارد. دلیل اصلی موفقیت محصولات جدید اپل مثل اپل واچ یا ایرپادز می‌تواند اتکا به اکوسیستم بزرگ کاربران آیفون باشد. در جدیدترین گزارش پیرامون آن آمده که پروژه ارتقا آیفون ۱۵ و آیفون ۱۶ برای سازگاری بیشتر با اپل ویژن پرو در دست کار است. ابتدا تراشه UWB هفت نانومتری و سپس Wi-Fi 7 به آیفون‌های نسل بعدی اضافه خواهد شد.

ارتقا آیفون برای سازگاری بیشتر با اپل ویژن پرو

در توییت جدید مینگ‌چی‌کو آمده که اپل به شکل قابل توجهی در تلاش برای ارتقا سخت‌افزار در جهت ساخت اکوسیستم سازگارتر برای هدست Vision Pro است.

او می‌گوید اکوسیستم یکی از کلیدی‌ترین فاکتورها در تعیین موفقیت اپل ویژن پرو است. این شامل سازگاری با دیگر محصولات سخت‌افزاری اپل مانند آیفون می‌شود. از راه‌حل‌های ارتباطی بی‌سیم موثر در این ارتباط می‌توان به تراشه UWB و Wi-Fi اشاره کرد.

توییت مینگ‌چی‌کو درباره ارتقا سخت افزاری آیفون ۱۵ و ۱۶

توییت مینگ‌چی‌کو درباره ارتقا سخت افزاری آیفون ۱۵ و ۱۶

درباره ارتقا سخت‌افزاری آیفون ۱۵ آمده که ارتقا از تراشه UWB شانزده نانومتری به تراشه‌های جدید ۷ نانومتری در دست کار است. این سبب می‌شود تا مصرف انرژی کنترل شود و در عین حال عملکرد ارتقا یافته‌تری ارائه گردد.

اگر می‌پرسید که تراشه UWB یا Ultra Wideband چیست باید بگویم این ویژگی مشابه بلوتوث یا Wi-Fi کار می کند، اما پهنای باند بیشتر و دامنه کوتاه تری دارد.

فناوری UWB یا Ultra Wideband چیست؟

ارتقا سخت‌افزاری آیفون ۱۶ به استاندارد Wi-Fi 7 مربوط می‌شود. اینطور که شنیده می‌شود آیفون 16 احتمالاً به وای فای ۷ ارتقا می یابد، که برای ادغام محصولات سخت افزاری اپل در یک شبکه بی‌سیم محلی و ارائه تجربه اکوسیستمی بهتر مفیدتر خواهد بود.

سرعت وای فای ۷ (Wi-Fi 7) تا ۳۰ گیگابایت بر ثانیه خواهد رسید

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید اپل می‌تواند با این ارتقاهای سخت‌افزاری بستر بهتری برای پذیرش هدست ویژن پرو ارائه کند؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2023/06/19/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7-%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%DB%B1%DB%B5-%D9%88-%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%DB%B1%DB%B6-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8/

تحریریه مای فون مگ

محمدصادق مجدی

محمدصادق مجدی هستم با بیش از 14 سال سابقه بازاریابی و تولید محتوای تکنولوژی برآنم که اطلاعاتم را با شما به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا