اخبار فناوری
موضوعات داغ

آیفون 13

بزرگ بودن دوربین آیفون 13 نسبت به ایفون 12

آیفون 13 دوربین بزرگتری نسبت به آیفون 12 دارد؛ همچنین کمی ضخیم تر نیز می باشد.

ما گزارشی در مورد سری آیفون 13 ارائه داده بودیم که دارای دوربینی با برجستگیهای بزرگتر می باشد و از خانواده ی آیفون 12 ضخیم تر است. اکنون بر طبق طرح های کلی، ما می توانیم بین سری نسل فعلی و آن مدلی که گزارش شده در اواخر سپتامبر (شهریور ماه) به بازار عرضه می شود از لحاظ اندازه مقایسه ای داشته باشیم.

آیفون 13

تفاوت برآمدگی دوربین در مقایسه با ضخامت کلی گوشی آیفون 13 بیشتر قابل توجه است.

وب سایت MacRumors ادعا می کند که اتفاقی با طرح های آیفون 13 و استفاده از این اطلاعات مواجه شده است. در زیر مقایسه ی برآمدگی دوربین و ضخامت گوشی را ارائه داده ایم.

تفاوت برآمدگی دوربین

  • آیفون 13 – 2.51 میلی متر
  • آیفون 13 پرو – 3.65 میلی متر
  • آیفون 12 و آیفون 12 پرو – بین 1.5 تا 1.7 میلی متر

ضخامت

  • آیفون 13 – 7.57 میلی متر
  • آیفون 13 پرو – 7.57 میلی متر
  • آیفون 12 و آیفون 12 پرو – 7.4 میلی متر

علت ضخامت کلی گوشی توسط شرکت اپل می تواند به واسطه ی استفاده از باتری های بزرگتر در مدل های جدیدتر باشد. بر طبق گزارشات قبلی، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس همانطور که گفته شده از صفحه نمایش های 120 هرتز LTPO OLED از شرکت سامسونگ و مودم های اسنپدراگون X60 5G از شرکت کوالکام استفاده کرده اند. هر دو گوشی دارای تخلیه ی باتری زیادی هستند، بنابراین باتری های بزرگتر نیاز خواهد بود که اثرات زیان آور آنها را خنثی کند.

تغییر در برآمدگی دوربین می تواند به دلیل استفاده ی هر دو گوشی آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس از سیستم تثبیت کننده ی تصویر با تغییر سنسور باشد، اگرچه در گزارش قبلی بیان شده که همه ی مدل گوشی هایی که امسال به بازار عرضه می شوند سخت افزار دوربین خود را ارتقا داده اند. دلیل دیگر مدل های ارزان قیمت آیفون 13 که دارای یک دوربین با برآمدگی بزرگتر هستند استفاده از اسکنر لیدار (LiDAR scanner) است. مدل های آیفون 13 پرو گرانتر احتمالاً از سنسورهای بزرگتر استفاده می کند که توضیحی بر افزایش برآمدگی دوربین می باشد.

وب سایت MacRumors ادعا می کند که این طرح ها از شخصی تهیه شده است که تجربه ی پیش بینی طراحی های اپل را دارد. سازندگان قاب معمولاً پیش از عرضه به این جزئیات نیاز دارند، و اگرچه این طرح ها اغلب دقیق هستند، اما تفاوت های جزئی نیز می تواند وجود داشته باشد. البته، به لطف افزایش ضخامت و برجستگی های دوربین باید از قبل به شما اطلاع داده شود که قاب های آیفون 12 که شما هم اکنون در اختیار دارید با خانواده ی آیفون 13 هماهنگی نخواهد داشت، بنابراین شما می بایست بعداً لوازم جانبی های اضافی را خریداری کنید.

اگر شما می خواهید مطالب بیشتری در مورد سری ایفون 13 بدانید، اطمینان حاصل کنید که خلاصه ی شایعات جامع ما را مورد بررسی و تایید قرار دهید، زیرا ما هر آنچه که شما می خواهید بدانید را پوشش خبری داده ایم.

 

منبع خبر : MacRumors

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا