اخبار فناوری

آپدیت آزمایشی HarmonyOS NEXT هواوی رسما عرضه شد

سیستم عامل خود هواوی به نام HarmonyOS در نسخه بعدی خود ریشه های اندروید عجیب و غریب خود را کنار می گذارد. همانطور که در کنفرانس توسعه دهندگان Huawei HDC 2023 وعده داده شد، نسخه جدید سیستم عامل یک تلاش نرم افزاری جدید است. هواوی در کنفرانس HDC 2024 امسال رسما نسخه بتای HarmonyOS NEXT را معرفی کرد. به‌روزرسانی بتای HarmonyOS NEXT هواوی در حال حاضر برای محصولات منتخب در دسترس است.

آپدیت بتا بعدی برای HarmonyOS

بیایید ابتدا به برخی از اصول اولیه بپردازیم. HarmonyOS NEXT مبتنی بر اندروید نیست در عین حال، به شدت لینوکس نیست.

این سیستم عامل بر اساس OpenHarmony این یک سیستم عامل مبتنی بر هسته برای HarmonyOS است. یعنی HarmonyOS NEXT حاوی میکروکرنل HarmonyOS است. این سیستم عامل تنها از برنامه های کاربردی خود از طریق Ark Compiler با پشتیبانی از خدمات موبایل هوآوی (HMS) پشتیبانی می کند.

این بدان معناست که سیستم عامل جدید هواوی هیچ سازگاری بومی با برنامه های اندروید و فایل های APK ندارد.

طراحی HarmonyOS NEXT هنوز شبیه یک سیستم عامل موبایل آشنا است. با این حال، این فقط نسخه گوشی هوشمند است و HarmonyOS NEXT روی دستگاه‌های دیگر نیز اجرا خواهد شد.

این سیستم عامل دارای معماری کاملاً جدیدی است که هوآوی قول می دهد عملکرد کلی را تا 30 درصد بهبود بخشد. بدیهی است که سرعت اتصال 3 برابر افزایش می یابد و در نتیجه ارتباط سریعتر بین دستگاه ها برقرار می شود. به نظر می رسد مصرف کل انرژی 20 درصد کاهش یافته است که عدد قابل توجهی است. با این حال، ما کاملاً مطمئن نیستیم که هواوی این اعداد را با چه چیزی مقایسه می کند.

درباره برخی از ویژگی های عالی HarmonyOS NEXT باید گفت که این سیستم عامل نوید یک معماری یکپارچه یکپارچه را می دهد که ترکیبی از امکانات داخلی و ابری است. اتصال به سایر محصولات بخش بزرگی از تجربه کاربر است.

کاربران می‌توانند بدون گذراندن چندین مرحله و مراحل نصب، محتوا را به اشتراک بگذارند یا از برنامه‌ها به طور یکپارچه در دستگاه‌ها استفاده کنند. HarmonyOS NEXT نیز عمیقاً با آن یکپارچه شده است هوش مصنوعی ویژگی های اصلی لکه دار مانند تولید تصویربازسازی صدای هوش مصنوعی و دستیار خواندن برای افرادی که مشکلات گفتاری یا بینایی دارند وجود دارد.

HarmonyOS NEXT همچنین قول می دهد که یک پلتفرم چند رسانه ای با پشتیبانی از Ark Multimedia Engine همراه با Ark Graphics Engine و FFRT باشد. این فناوری‌ها به وضوح نوید ردیابی پرتوهای کلاس PC را برای بازی می‌دهند.

در حال حاضر، HarmonyOS NEXT بتا فقط برای چین است. ما کاملاً مطمئن نیستیم که هواوی برای آینده سیستم عامل چه برنامه ای دارد. اما همه اینها بیش از حد جاه طلبانه به نظر می رسد.

شما چی فکر میکنید؟ آیا منتظر سیستم عامل جدید هواوی هستید؟

منبع: https://مایفون مگ.ir/2024/06/23/%D8%A2%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-harmonyos-next-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%88%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%A7-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%B4%D8%AF/

تحریریه مای فون مگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا